Do jarní mistrovské sezóny vkročili vítězně

Šestnáctiletí mladší dorostenci v boleslavských dresech začali jarní mistrovskou sezónu vítězně, když základ úspěchu proti pardubickému soupeři položili dvěma góly již v úvodní půlhodině.

První poločas se Boleslavským vydařil herně i střelecky. První šanci měli již v 7. minutě, kdy zakončení Davida Nováka pardubický brankář pouze vyrazil k Mansfeldovi, který trefil na brankové čáře obránce.
V 10. minutě po přihrávce Najmana běžel sám na soupeřovu bránu Hobík a sólo proměnil ve vedoucí gól - 1:0.
Ve 13. minutě po pardubickém centru z pravé strany zdařilé zakončení hlavou chytil pozorný boleslavský brankář Zeman. V 17. minutě Václav Jon zakončil útočnou akci střelou mimo branku. Pardubičtí odpověděli ve 20. minutě nastřelením břevna boleslavské branky.
Ve 27. minutě Chládek našel přesnou přihrávkou Šimona, který zvýšil boleslavské vedení - 2:0.
Ve 30. minutě chybné rozehrání boleslavského brankáře Zemana soupeř naštěstí nevyužil. Ve 39. minutě David Novák pronikl pardubickou obranou, přihrál Hobíkovi, který však zakončil mimo branku. Ve 44. minutě Hobíkovo nebezpečné zakončení pardubický brankář vyrazil. Ve 48. minutě pardubická akce skončila střelou do středu branky, s níž si Zeman poradil. V 62. minutě Marek krásně potáhl míč středem hřiště a následnou boleslavskou kombinaci až do prázdné branky zastavil praporek pomezního rozhodčího, jenž viděl ofsajd.

Trenér FK Mladá Boleslav U16 Jan Páník: „V prvním poločase jsme měli více ze hry a snažili se o kombinační hru. Důležitost prvního mistrovského utkání však na hráčích byla znát, někdy jim scházelo více přesnosti k tomu, aby akce dotáhli do efektivnějšího zakončení. Po Hobíkově vedoucím gólu soupeř také zahrozil několika akcemi a po jedné z nich nás zachránilo břevno Zemanovy branky. V první půlce jsme však byli nebezpečnější a zaslouženě ji vyhráli. Druhý poločas nabídl bojovnější fotbal, hráči podstupovali spoustu osobních soubojů a válčili o každý míč. Několika dobrými zákroky nás podržel brankář Zeman. V závěrečných patnácti minutách jsme promarnili pár slibných šancí, kdy jsme mohli vstřelit uklidňující třetí branku.

Sestava FK Mladá Boleslav U16: Zeman - Najman, Kohl, Komma, Václav Jon - Chládek (66. Fingerhut), Marek (80. Geissler) - Mansfeld (56. Jakub Novák), Šimon (51. Hajdo), David Novák - Hobík (76. Grus).

Góly: 10. Hobík, 27. Šimon.

Rozhodčí: Lafek - Ginzel, Šebela