Proti Budějovicím hrajeme v sobotu už od 14 hodin

V utkání 19. kola Synot ligy FK Mladá Boleslav - SK Dynamo České Budějovice, které se v sobotu 7. března 2015 hraje již od 14 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu, se střetnou soupeři zklamaní mizerným vstupem do letošní jarní sezóny.

Oba týmy budou mít jistě velkou motivaci napravit neúspěchy z předchozích dvou mistrovských zápasů - Mladá Boleslav domácí remízu s Hradcem 2:2 a prohru v Příbrami 0:2, České Budějovice debakl v Plzni 0:6 a domácí porážku od Brna 1:3.
Bilance dosavadních vzájemných střetů o prvoligové body je příznivá pro Mladou Boleslav, která ze sedmnácti utkání proti Českým Budějovicím devětkrát vyhrála, čtyřikrát remizovala a pouze čtyřikrát prohrála při celkovém skóre 24:17. Na domácím hřišti z osmi střetnutí pětkrát vyhrála, jednou remizovala a dvakrát prohrála s aktivním skóre 14:8.

Prvoligová bilance FK Mladá Boleslav proti SK Dynamo České Budějovice
Podzim 2004 České Budějovice - Mladá Boleslav 3:0 (Kulič, Lafata, Vozábal)
Jaro 2005 Mladá Boleslav - České Budějovice 1:0 (Palát)
Podzim 2006 Mladá Boleslav - České Budějovice 4:2 (Pecka 2, Rajnoch, Kysela - Volešák, Táborský)
Jaro 2007 České Budějovice - Mladá Boleslav 0:3 (Pecka 2, Kysela)
Podzim 2007 České Budějovice - Mladá Boleslav 2:2 (vlastní Voříšek, Horejš - Kysela, Rajnoch)
Jaro 2008 Mladá Boleslav - České Budějovice 2:1 (Řezníček 2 - Mrkvička)
Podzim 2008 České Budějovice - Mladá Boleslav 1:1 (vlastní Kalina - Mendy)
Jaro 2009 Mladá Boleslav - České Budějovice 0:0
Podzim 2009 České Budějovice - Mladá Boleslav 1:3 (Ondrášek - Kulič 2, Fabián)
Jaro 2010 Mladá Boleslav - České Budějovice 0:1 (Volešák)
Podzim 2010 Mladá Boleslav - České Budějovice 1:1 (Táborský - Benát)
Podzim 2010 České Budějovice - Mladá Boleslav 1:3 (Otepka - Kulič 2, Opiela)
Podzim 2011 Mladá Boleslav - České Budějovice 3:1 (Zahustel 2, Chramosta - Pecka)
Jaro 2012 České Budějovice - Mladá Boleslav 1:0 (Fr. Němec)
Podzim 2012 Mladá Boleslav - České Budějovice 3:2 (Sivrič 2, Mareš - Markovič 2)
Podzim 2012 České Budějovice - Mladá Boleslav 0:1 (Johana)
Podzim 2014 České Budějovice - Mladá Boleslav 2:1 (Machovec, Benát - Mehanovič)

Před necelým půlrokem, v neděli 24. srpna 2014, prohráli boleslavští fotbalisté v Českých Budějovicích dobře rozehrané utkání. Už ve 4. minutě po spolupráci s Bořilem dal vedoucí boleslavský gól Mehanovič. Ovšem o čtyři minuty později budějovický bek Machovec vyrovnal ranou z dvaceti metrů. Uprostřed prvního poločasu jihočeský stoper Podstavek dvakrát záludně sestřelil boleslavského forvarda Ďuriše a po dvojím napomenutí v rozmezí necelých dvou minut mu sudí Proske ukázal červenou kartu. Boleslavští téměř sedmdesát minut trvající přesilovku nevyužili. Místo, aby dobře se vyvíjející zápas dotáhli do očekávané výhry, tak v 73. minutě inkasovali druhý laciný gól od Benáta a nezískali ani bod. Vskutku prohráli vyhrané utkání a tak v březnové domácí odvetě mají co napravovat.