V sobotu poprvé letos o ligové body

Utkání 17. kola Synot ligy 2014/15 FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové se hraje v sobotu 21. února od 17 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu. Pro oba týmy to bude úvodní střetnutí letošní jarní mistrovské sezóny.

Mladá Boleslav s Hradcem Králové v rámci nejvyšší tuzemské ligy hrála dosud sedmkrát. Vyhrála pouze jednou, a to v září 2012 těsně 1:0. Jediný a tím pádem i vítězný gól dal Nešpor ve 31. minutě. Ve zbylých šesti zápasech o prvoligové body Mladá Boleslav čtyřikrát remizovala a dvakrát prohrála. Celkové skóre ze sedmi mistráků je 5:7 v boleslavský neprospěch.

Prvoligová bilance Mladé Boleslavi Hradcem Králové
Podzim 2010 Hradec Králové - Mladá Boleslav 0:0
Jaro 2011 Mladá Boleslav - Hradec Králové 1:2 (Chramosta - Fischer, Zelený)
Podzim 2011 Mladá Boleslav - Hradec Králové 1:1 (Chramosta - Černý)
Jaro 2012 Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:0 (Štěpán, Dvořák)
Podzim 2012 Mladá Boleslav - Hradec Králové 1:0 (Nešpor)
Jaro 2013 Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:2 (Šisler, Plašil - Magera, Ščuk)
Podzim 2014 Hradec Králové - Mladá Boleslav 0:0

Mladá Boleslav se s Hradcem Králové střetávala i v neligových duelech. Nejčerstvějším bylo střetnutí letošní zimní Tipsport ligy, které Boleslav na domácí umělé trávě prohrála 1:2. Po vedoucím boleslavském gólu Wágnera z 26. minuty vývoj utkání po přestávce v hradecký prospěch obrátili v 68. minutě Halilovič a v 72. minutě Čermák.
Před rokem v lednu 2014 pro změnu na hradecké umělé trávě skončilo přípravné utkání 3:3 a v létě 2012 v přípravě na přírodním hřišti ve Lhotě pod Libčany 0:0.
Před více než osmi lety v říjnu 2006 Mladá Boleslav vyřadila tehdy druholigový Hradec Králové ve čtvrtfinále českého poháru na jeho hřišti jasně 4:1.
V aktuálním ročníku národního poháru FAČR 2014/15 je už Hradec ze hry, neboť po postupech přes lídra východočeského přeboru Olympií Hradec Králové (6:0) a třetiligovou Admiru Praha (1:1 a na penalty 4:3) nepřešel v osmifinále přes prvoligovou Viktorii Plzeň (1:2 a 0:0). Mladá Boleslav se přes třetiligové Štěchovice (1:0) a druholigovou Viktorii Žižkov (1:1 a 5:0) probojovala do čtvrtfinále, v němž se střetne s prvoligovým rivalem 1. FC Slovácko ve dvou zápasech. První je na programu ve středu 1. dubna v Uherském Hradišti a odveta o dva týdny později ve středu 15. dubna v Mladé Boleslavi.