Na jablonecké Střelnici hrajeme v sobotu večer

Utkání 14. kola Synot ligy FK Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav v sobotu 8. listopadu od 20,15 hodin na jablonecké Střelnici bude přímým soubojem ambiciózních uchazečů o pohárové příčky.

Boleslav s Jabloncem se dosud střetly dvacetkrát o prvoligové body. Boleslav vyhrála sedmkrát, prohrála pětkrát a s nerozhodným výsledkem se týmy rozešly osmkrát. Celkový poměr gólů je 26:21 v boleslavský prospěch. Pouze na podzim 2011 se hrálo zcela bez gólů. Nejčastějším výsledkem duelů boleslavských a jabloneckých fotbalistů byla remíza 1:1, skončilo tak sedm utkání. A z těch sedmi nerozhodných utkání 1:1 bylo pět na jabloneckém hřišti, jednou před třemi roky tam utkání skončilo bezgólovou plichtou. Boleslav v Jablonci dosud jen dvakrát vyhrála a dvakrát prohrála.

Prvoligová bilance Mladé Boleslavi s Jabloncem
podzim 2004 Mladá Boleslav - Jablonec 1:0 (Rojka)
jaro 2005 Jablonec - Mladá Boleslav 2:0 (Michálek, Šenkeřík)
podzim 2005 Mladá Boleslav - Jablonec 2:1 (Holub 2 - Michálek)
jaro 2006 Jablonec - Mladá Boleslav 1:1 (Kiša - Palát)
podzim 2006 Jablonec - Mladá Boleslav 0:2 (Pecka, Palát)
jaro 2007 Mladá Boleslav - Jablonec 2:0 (Dittrich, Rajnoch)
podzim 2007 Jablonec - Mladá Boleslav 1:1 (Hamouz - Kysela)
jaro 2008 Mladá Boleslav - Jablonec 1:1 (Rajnoch - Necid)
podzim 2008 Jablonec - Mladá Boleslav 1:1 (Pavlík - Řezníček)
jaro 2009 Mladá Boleslav - Jablonec 1:2 (Papadopulos - Čížek, Lafata)
podzim 2009 Jablonec - Mladá Boleslav 1:0 (Haurdič)
jaro 2010 Mladá Boleslav - Jablonec 1:2 (Chramosta - Lafata, Kovařík)
podzim 2010 Jablonec - Mladá Boleslav 1:1 (Pekhart - Řezníček)
jaro 2011 Mladá Boleslav - Jablonec 1:2 (Řezníček - Piták, Mach vlastní)
podzim 2011 Jablonec - Mladá Boleslav 0:0
jaro 2012 Mladá Boleslav - Jablonec 3:0 (Chramosta, Kúdela, Fillo)
podzim 2012 Jablonec - Mladá Boleslav 2:3 (Piták, Lafata - Magera, Štohanzl, Nešpor)
jaro 2013 Mladá Boleslav - Jablonec 1:1 (Johana - Hubník)
podzim 2013 Jablonec - Mladá Boleslav 1:1 (Vaněk - Ščuk)
jaro 2014 Mladá Boleslav - Jablonec 3:2 (Zahustel, Ščuk, Magera - Loučka, Moulis)

Poslední vzájemný duel FK Mladá Boleslav - FK Baumit Jablonec 3:2 byl na boleslavském trávníku herně kvalitní a divácky dramatický. Boleslavští vedli od 7. minuty zásluhou Zahustela, ale již v 18. minutě vyrovnal jablonecký Loučka z přísné penalty za nastřelení Magerovy ruky po rohovém kopu. Sudí Libor Kovařík však zanedlouho nařídil penaltu i na druhé straně, tentokrát za Novákovo podražení Kysely, a Ščuk vrátil Boleslavi vedení. Ve 31. minutě jablonecký Moulis podruhé skóre utkání srovnal. Po změně stran dal Magera vítězný gól v 54. minutě. Ve zbylé půlhodině už žádný gól nepadl, i když příležitostí bylo dost před oběma brankami. Šance neproměnili boleslavští Zahustel, Dosoudil, Magera, Šultes a jablonečtí Hubník, Doležal a Beneš.