V neděli odpoledne hrajeme na Spartě

V utkání 12. kola Synot ligy 2014/15 AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav, které se hraje v neděli 26. října od 15,45 hodin v Generali Aréně na pražské Letné, narazí po týdnu boleslavští fotbalisté na dalšího ligového favorita, tentokrát úřadujícího mistra.

Mladá Boleslav ve dvaceti vzájemných zápasech se Spartou vyhrála sedmkrát, prohrála jedenáctkrát a remizovala dvakrát. Celkově nepříznivé skóre 23:36 zásadně ovlivnily tři poslední prohry, v nichž Boleslav vždy inkasovala čtyři góly. Ani jeden z dvaceti vzájemných zápasů boleslavských a sparťanských fotbalistů neskončil bez gólů a střelecký průměr činí bezmála tři góly na utkání (přesně 2,95).

FK Mladá Boleslav - ligová bilance se Spartou
Podzim 2004 Sparta Praha - Mladá Boleslav 0:1 (Rojka)
Jaro 2005 Mladá Boleslav - Sparta Praha 2:1 (Rojka, Pecka - Jun)
Podzim 2005 Sparta Praha - Mladá Boleslav 4:2 (Došek, Poláček, Herzán, Slepička - Simr, Pecka)
Jaro 2006 Mladá Boleslav - Sparta Praha 2:0 (Pecka, Vaculík)
Podzim 2006 Mladá Boleslav - Sparta Praha 3:0 (Pecka 2, Vaculík)
Jaro 2007 Sparta Praha - Mladá Boleslav 4:1 (Kulič 2, Matušovič, Došek - Pecka)
Podzim 2007 Sparta Praha - Mladá Boleslav 0:1 (Holub)
Jaro 2008 Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:4 (Holub - Slepička, Voříšek, Kladrubský, Jeslínek)
Podzim 2008 Sparta Praha - Mladá Boleslav 1:0 (Kadlec)
Jaro 2009 Mladá Boleslav - Sparta Praha 0:3 (Hubník, Berger, Wilfried)
Podzim 2009 Sparta Praha - Mladá Boleslav 1:0 (Kadlec)
Jaro 2010 Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:2 (Kulič - Kušnír, Sionko)
Podzim 2010 Sparta Praha - Mladá Boleslav 1:1 (Wilfried - Opiela)
Jaro 2011 Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:2 (Chramosta - Kweuke, Sionko)
Podzim 2011 Sparta Praha - Mladá Boleslav 0:3 (Kulič 2, Chramosta)
Jaro 2012 Mladá Boleslav - Sparta Praha 2:0 (Chramosta, Brunclík)
Podzim 2012 Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:1 (Mareš - Hušbauer)
Jaro 2013 Sparta Praha - Mladá Boleslav 4:0 (Lafata 3, Jarošík)
Podzim 2013 Sparta Praha - Mladá Boleslav 4:1 (Krejčí, Costa, Hušbauer, Bednář - Zahustel)
Jaro 2014 Mladá Boleslav - Sparta Praha 0:4 (Vraštil vlastní, Hušbauer, Přikryl, Bednář)

Na sparťanském trávníku vyhrála Boleslav tři ligová utkání. V podzimních sezónách 2004 a 2007 shodně 1:0 a před třemi roky 29. října 2011 jasně 3:0, když vedoucí gól dal dvě minuty před přestávkou Kulič, druhý přidal krátce po změně stran Chramosta a v 71. minutě po narážečce s Chramostou sparťanského gólmana Švengra překonal Kulič svým 85. ligovým gólem. Na jaře 2012 Boleslav na svém domácím Městském stadionu vyhrála 2:0 góly Chramosty a Brunclíka ze závěrečné dvacetiminutovky. Od té doby na další výhru nad Spartou čeká dlouhých čtyřicet měsíců.