Po třetině ligy mají čtvrtý nejvyšší bodový zisk

Boleslavští fotbalisté mají po třetině ligového ročníku 2014-15 čtvrtou nejlepší bilanci za svého působení mezi tuzemskou elitou. V předchozích deseti ročnících jenom třikrát měli více bodů, než letos.

A tak i přes nečekané prohry doma s Duklou Praha a venku s Českými Budějovicemi mají Synot ligu dobře rozjetou. A vedení klubu i fandící veřejnost očekává, že tento fakt potvrdí v nejbližších dvou kolech v přímé konfrontaci s momentálně nejlepšími tuzemskými kluby - doma s Plzní a venku na Spartě.
Boleslav má letos po odehraných deseti kolech 17 bodů a souhrnné skóre 16:7. Před rokem měla o jeden bod více. Zcela nejlepší třetinu ligy měla na podzim 2006 s pětadvaceti a o dva roky později na podzim 2008 jen o něco slabší s třiadvaceti body.
Střelecky neproduktivnější třetiny ligy měla po deseti podzimních kolech v letech 2006 a 2013 se shodně nastřílenými devatenácti góly. Letošní produktivita se šestnácti góly je historicky pátá nejvyšší. Ovšem defenzivní bilanci má letos druhou nejlepší za prvoligového působení. Jenom na podzim 2006 dostala méně gólů, než sedm v letošních deseti kolech.