Prohraný poločas po přestávce nenapravili

Boleslavští starší dorostenci své první domácí utkání nového ligového ročníku těsně prohráli, když v prvním poločase inkasovali dva góly a tuto ztrátu ve druhém dějství už nedotáhli.

První poločas dorostenci v mladoboleslavských dresech nezvládli proti důraznému soupeři především v osobních soubojích, v nichž byli pardubičtí dorostenci rychlejší a dravější. Přes dvě předchozí varování nedokázali Boleslavští zareagovat na akci středem hřiště, ke které Pardubičtí vyrazili po laciném zisku míče. Následovala nedůslednost v boleslavské obraně a po přihrávce Uhlíře skóroval Kovář - 0:1.
Boleslavští za nepříznivého stavu bojovali a snažili se o vyrovnání, ale nadějnou šanci Kořínka vychytal pardubický brankář Hrnčíř.
Krátce před koncem poločasu Pardubičtí předvedli jeden ze svých brejků, a tentokrát ho po spolupráci s Řehákem bravurně proměnil Valenta - 0:2.

Ve druhém poločase Boleslavští přidali na důrazu, ovšem zlepšený výkon jim vynesl pouze snížení nepříznivého poměru gólů.
Hrubou chybu pardubického gólmana Hrnčíře potrestal Novotný - 1:2.
K vyrovnání či dokonce otočení vývoje utkání si Boleslavští vypracovali čtyři stoprocentní střelecké příležitosti, ale ani jednu gólově nezavršili. Navíc deset minut před koncem sudí Urban proti boleslavské brance nařídil pokutový kop. Matějkovu střelu boleslavský brankář Roudnický zneškodnil. Ve zbylých minutách Pardubičtí šťastně uhájil těsnou výhru.

Sestava FK Mladá Boleslav U19: Roudnický - Zabilanský, Scheufler, Glöckner (46. Marek), Dratva - Pekař (46. Košek), Kühnel, Duch (76. Malý), Kořínek - Zörkler (26. Frömmel), Novotný (69. Dohnalík).

Sestava FK Pardubice U19: Hrnčíř - D. Pánek, Matějka, Koblížek, Jedlička (90. Molek) - Bydžovský (77. Formáček), Kejmar, Řehák, Kovář (90. Mayer), Uhlíř (35. Bulušek, 88. Markovič) - Valenta.

Branky: Novotný - Kovář, Valenta

Rozhodčí: Urban