Boleslav prohrála s Jabloncem další finále v penaltové ruletě

Finále benáteckého poháru rozehráli boleslavští fotbalisté dobře, ale lehkomyslně ztratili dvougólové vedení a v penaltovém rozstřelu jabloneckému soupeři podlehli podobně jako před rokem ve finále českého poháru.

V prvním poločase byli Boleslavští lepší a především dravější, bohužel skórovali pouze jednou. Už v úvodní minutě kopali Jablonečtí roh a po drobných zmatcích před boleslavskou brankou nakonec míč skryl v náručí gólman Miller. To Boleslavští byli při svém prvním rohu produktivnější.
V 5. minutě přetažený centr z rohového kopu Skalák vrátil přesným volejem před branku a Magera hlavou skóroval - 1:0.
Dvě minuty po vedoucím gólu se nepovedlo Skalákovi přelobovat jabloneckého brankáře. V 11. minutě si Šebek poradil s Ďurišovým zakončením z rohu malého vápna. Jablonečtí odpověděli Kubištovou nepřesnou hlavičkou. V polovině poločasu nadějnou Šíslerovu střelu srazili bránící hráči mimo jabloneckou branku. Ve 31. minutě neuznal rozhodčí Jablonci gól kvůli ofsajdu po Novákově akci z levé strany. Ve 33. minutě měl vyrovnání na kopačce Jun, ale přestřelil. Ve 36. minutě utekl jablonecké obraně Štohanzl, ale sólo završil nepřesnou ranou.

Druhý poločas začal Jablonec tečovanou ranou a následným nepříjemným rohem. Téměř půl hodiny se hrál sice dramatický fotbal, ale s nepřesnou koncovkou. Až kuriózně v rozmezí dvou minut padly tři góly.
V 65. minutě Milla vystihl jabloneckou rozehrávku, poslal do útoku po levé straně Moukanzu a po jeho centru se gólově prosadil opět Magera - 2:0.
Bezprostředně po zahájení hry, ztratili Boleslavští míč a jablonecký brejk vyvrcholil nedorozuměním Štohanzla s Šedou, načež Romera snadno dal gól do prázdné boleslavské branky - 2:1.

A než se Boleslavští rozkoukali, přišli o zdánlivě jasné vedení definitivně.
V 67. minutě Čížek zacentroval z levé strany a Hubník z malého vápna překonal Šedu - 2:2.
V 70. minutě Romera netrefil boleslavskou branku a naštěstí pro Boleslav nedokonal obrat ve skóre. To vydrželo nerozhodné až do poslední minuty, neboť snaha hráčů vyhnout se penaltovému rozstřelu byla marná.

Penaltová loterie měla předlouhých třináct kapitol v tomto sledu: Ščuk (MB) dal - Pospíšil (Ja) nastřelil pravou tyč, Bořila (MB) vychytal Šebek - Čížek (Ja) dal, Rosa (MB) netrefil branku - Loučka (Ja) se trefil, Mehanovič (MB) dal - Rossi (Ja) dal, Bartl (MB) dal - Kopice (Ja) vychytal Šeda, Eliáš (MB) dal - Beneš (Ja) dal, Vraštil (MB) dal - Moulis (Ja) dal, Smejkal (MB) dal - Romera (Ja) dal, Milla (MB) dal - Kovář (Ja) dal, Moukanza (MB) dal - Fantiš (Ja) dal, Brankář Šeda (MB) brankářského kolegu překonal - Šebek (Ja) se také proti gólmanskému protějšku prosadil, Ščuk (MB) úspěšně střílel podruhé - Čížek (Ja) se druhým pokusem také nemýlil, Bořil (MB) v tomto rozstřelu podruhé neuspěl, tentokrát vůbec netrefil branku - Loučka (Ja) skóroval.
Konečný penaltový účet zněl Boleslav - Jablonec 10:11. Jablonečtí se radovali ze zisku poháru starosty města Benátky nad Jizerou.

Sestava FK Mladá Boleslav: Miller (46. Šeda) - Thalamy (55. Bartl), Vraštil, Smejkal, Rosa - Ščuk, Šísler (46. Milla) - Skalák (58. Eliáš), Magera (65. Bořil), Štohanzl (78. Mehanovič) - Ďuriš (55. Moukanza).

Sestava FK Baumit Jablonec v I. poločase: Šebek - Fantiš, Pernice, Marek Kysela, Novák - Pospíšil, Kubista - Kovář, Jun, Crnkič - Doležal. Sestava FK Baumit Jablonec v II. poločase: Šebek - Romera, Rossi, Beneš, Novák - Loučka, Čížek - Moulis, Skwarczek, Kopic - Hubník.

Góly: 5. a 65. Magera - 66. Romera, 67. Hubník