Dorostenecká reprezentace v Bulharsku neuspěla

Devatenáctiletí dorostenci nepostoupili na ME. Ve své kvalifikační skupině skončili předposlední, když ve třech utkáních hraných v Bulharsku, dali pouze jediný gól. Byli u toho tři boleslavští fotbalisté: Adam Pajer, Lukáš Hůlka a Jakub Kocourek.

Trenér reprezentačního výběru devatenáctiletých Pavel Hoftych využil všech tří boleslavských hráčů. Adam Pajer na postu stopera odehrál všech 270 minut ve třech turnajových zápasech. Lukáš Hůlka nastoupil dvakrát v základní sestavě a pokaždé byl střídán, odkopal celkem 107 minut. Jakub Kocourek hrál také ve dvou zápasech, do nichž vždy naskočil jako náhradník, celkem absolvoval 39 minut.

Itálie U19 - Česko U19 0:1 (0:0)

Favorité kvalifikační skupiny hráli od 8. minuty bez vyloučeného Del Fabra, jenž fauloval unikajícího Schicka. Potom ještě před přestávkou český gólman Staněk chytil pokutový kop Cristanteho za Bederkův faul. Jediný gól dal v 72. minutě ostravský Holzer a v závěrečné čtvrthodince Staněk zmařil dvě italské příležitosti na vyrovnání.
Sestava Česko U19 proti Itálii: Staněk - Tregler, Pajer, Bederka, Matějů - Záviška (46. Sodoma), Čavoš (62. Kurušta), Kalvach, Holzer - Mašek, Schick (89. Prosek). Branka: 72. Holzer.

Bulharsko U19 - Česko U19 2:0 (0:0)

Po bezgólovém poločase přišla na český tým pohroma. V 52. minutě inkasoval gól, o tři minuty později sudí vyloučil Sodomu a v oslabení dostal v 62. minutě druhý gól. Další události změnu nepříznivého vývoje nepřinesly, byť se udály v český prospěch. V 70. minutě nevyužil Schick výhodu pokutového kopu. V 76. minutě rozhodčí vyloučil bulharského Galabova. Sestava Česko U19 proti Bulharsku: Staněk - Tregler, Pajer, Matějů, Hůlka (59. Vichta) - Prosek, Kalvach - Sodoma, Schick, Holzer (78. Kocourek) - Kurušta (64. Čavoš). Branky: 52. Kolev, 62. Vutov. ČK: 76. Galabov - 55. Sodoma.

Švédsko U19 - Česko U19 3:0 (3:0)

Švédové utkání rozhodli ve svůj prospěch dvěma góly v úvodní čtvrthodince. Třetí stihli ještě před přestávkou, po které se už zápas jen dohrál bez sebemenší změny skóre. Postupovou naději Češi ztratili již v předchozím prohraném utkání s Bulhary.
Sestava Česko U19 proti Švédsku: Staněk - Matějů, Bederka, Pajer, Hůlka (46. Kurušta) - Prosek, Čavoš (90. Tregler) - Záviška (63. Kocourek), Mašek, Holzer - Schick. Góly: 6. Tankovič, 14. Olsson, 37. Berisha

Výsledky kvalifikační skupiny o postup na dorostenecké ME: Česko - Itálie 1:0, Švédsko - Bulharsko 1:2, Česko - Bulharsko 0:2, Švédsko - Itálie 3:1, Česko - Švédsko 0:3, Bulharsko - Itálie 1:1.