V neděli hrajeme v Plzni, kde jsme sedm roků nebodovali

Utkání 28. kola Gambrinus ligy FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav se hraje v neděli 11. května 2014 od 17 hodin v plzeňské Doosan aréně, kde Boleslavští vyhráli jen jednou, a to před osmi roky, potom jednou remizovali a šestkrát prohráli.

I když už hráči pražské Sparty oslavili čerstvý zisk titulu, tak Plzeňští jsou stále do konce května úřadujícími mistry. Na začátku loňského listopadu vyhráli v Boleslavi, pro kterou to v aktuálním průběhu Gambrinus ligy 2013/14 zůstala jediná domácí porážka. Má tedy Plzni co vracet.
Mladá Boleslav s Viktorií Plzeň dosud sehrála sedmnáct zápasů o prvoligové body. Z nich vyhrála čtyři, prohrála devět a remizovala ve čtyřech duelech při celkovém skóre 20:25. Nelichotivá je bilance z posledních zápasů, neboť Boleslav proti Plzni v posledních šesti ligových duelech neudělala ani bod.

Prvoligová střetnutí Mladé Boleslavi s Viktorií Plzeň
Podzim 2005 Boleslav - Plzeň 2:2 (Kysela, Holub - Vágner, Limberský)
Jaro 2006 Plzeň - Boleslav 0:1 (Ordoš)
Podzim 2006 Boleslav - Plzeň 0:0
Jaro 2007 Plzeň - Boleslav 0:0
Podzim 2007 Plzeň - Boleslav 2:0 (Jarolím, Fillo)
Jaro 2008 Boleslav - Plzeň 3:0 (Rajnoch, Hrdlička, T.Sedláček)
Podzim 2008 Plzeň - Boleslav 2:0 (Navrátil, Kolář)
Jaro 2009 Boleslav - Plzeň 1:1 (Kúdela - Limberský)
Podzim 2009 Plzeň - Boleslav 2:1 (Horváth, Rolko vlastní - Kulič)
Jaro 2010 Boleslav - Plzeň 4:0 (Táborský, Sylvestre, M.Sedláček, Poláček)
Podzim 2010 Boleslav - Plzeň 4:3 (Chramosta, Rolko, Táborský, Dimitrovski - Petržela, Rada, Rajtoral)
Jaro 2011 Plzeň - Boleslav 3:1 (Kolář, Bakoš, Rajtoral - Řezníček)
Podzim 2011 Plzeň - Boleslav 3:2 (Bakoš 2, Jiráček - Procházka, Johana)
Jaro 2012 Boleslav - Plzeň 0:1 (Darida)
Podzim 2012 Plzeň - Boleslav 2:0 (Hanousek, Procházka)
Jaro 2013 Boleslav - Plzeň 0:2 (Kolář, Horváth z penalty)
Podzim 2013 Boleslav - Plzeň 1:2 (Nešpor - Petržela, Čišovský)

Boleslav porazila Plzeň naposledy před dvaačtyřiceti měsíci 23. října 2010 v málo vídané a kvalitní přestřelce 4:3 na boleslavském trávníku. Ve 20. minutě první gól dal Chramosta a ve 33. minutě boleslavské vedení zvýšil Rolko. O pět minut později snížil Petržela a poločas skončil 2:1 pro Boleslav. V 59. minutě proměnil boleslavskou penaltu Táborský, v 61. minutě plzeňský Rada snížil opět na rozdíl jednoho gólu. V 69. minutě se prosadil boleslavský stoper Dimitrovski a poslední korigování skóre provedl až v 86. minutě Rajtoral. V Plzni z osmi dosavadních pokusů Boleslavští jen jednou vyhráli a jednou remizovali. Z výhry se radovali zásluhou Ordošovy trefy před dávnými osmi lety...