Boleslav hraje doma s Plzní už v sobotu

V utkání 14. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav - FC Viktoria Plzeň, které se hraje v sobotním večeru 9. listopadu od 20,15 hodin na hřišti mladoboleslavského Městského stadionu, se střetne pátý s druhým současného pořadí Gambrinus ligy.

Mladá Boleslav s Viktorií Plzeň dosud sehrála šestnáct zápasů o prvoligové body. Z nich vyhrála čtyři, prohrála osm a remizovala ve čtyřech duelech při celkovém skóre 19:23. Nelichotivá je bilance z posledních zápasů, neboť Boleslav proti Plzni v posledních pěti ligových duelech neudělala ani bod a v posledních třech duelech dokonce nedala ani jeden gól.

Prvoligová střetnutí Mladé Boleslavi s Viktorií Plzeň
Podzim 2005 Boleslav - Plzeň 2:2 (Kysela, Holub - Vágner, Limberský)
Jaro 2006 Plzeň - Boleslav 0:1 (Ordoš)
Podzim 2006 Boleslav - Plzeň 0:0
Jaro 2007 Plzeň - Boleslav 0:0
Podzim 2007 Plzeň - Boleslav 2:0 (Jarolím, Fillo)
Jaro 2008 Boleslav - Plzeň 3:0 (Rajnoch, Hrdlička, T.Sedláček)
Podzim 2008 Plzeň - Boleslav 2:0 (Navrátil, Kolář)
Jaro 2009 Boleslav - Plzeň 1:1 (Kúdela - Limberský)
Podzim 2009 Plzeň - Boleslav 2:1 (Horváth, Rolko vlastní - Kulič)
Jaro 2010 Boleslav - Plzeň 4:0 (Táborský, Sylvestre, M.Sedláček, Poláček)
Podzim 2010 Boleslav - Plzeň 4:3 (Chramosta, Rolko, Táborský, Dimitrovski - Petržela, Rada, Rajtoral)
Jaro 2011 Plzeň - Boleslav 3:1 (Kolář, Bakoš, Rajtoral - Řezníček)
Podzim 2011 Plzeň - Boleslav 3:2 (Bakoš 2, Jiráček - Procházka, Johana)
Jaro 2012 Boleslav - Plzeň 0:1 (Darida)
Podzim 2012 Plzeň - Boleslav 2:0 (Hanousek, Procházka)
Jaro 2013 Boleslav - Plzeň 0:2 (Kolář, Horváth z penalty)

Boleslav porazila Plzeň naposledy před třemi roky 23. října 2010 v mimořádné přestřelce a velmi kvalitní podívané 4:3. Ve 20. minutě první gól dal Chramosta a ve 33. minutě boleslavské vedení zvýšil Rolko. O pět minut později snížil Petržela a poločas skončil 2:1 pro Boleslav. V 59. minutě proměnil boleslavskou penaltu Táborský, v 61. Minutě plzeňský Rada snížil opět na rozdíl jednoho gólu. V 69. minutě se prosadil boleslavský stoper Dimitrovski a poslední korigování skóre provedl až v 86. minutě Rajtoral.