Fandit juniorce přijďte k Pastelce

Utkání 19. kola Juniorské ligy FK Mladá Boleslav U21 - FC Slovan Liberec U21 se hraje v pondělí 25. února od 13 hodin na hřišti s umělou trávou v areálu základní školy zvané Pastelka v ulici 17. listopadu.

Juniorská liga začala již před týdnem kompletním programem 18. kola. V něm boleslavští i liberečtí junioři bodovali. Boleslavští ve Vítkovicích těsně přehráli poslední tým tabulky FC Baník Ostrava 2:1 dvěma góly Rozsívala. Liberečtí doma remizovali s družstvem FC MAS Táborsko 1:1, když jejich jediný gól dal Ndiaye. Tento osmnáctiletý senegalský útočník se střelecky prosadil i v loňském srpnovém střetnutí libereckých a boleslavských juniorů bohatém na góly.

V loňském střetnutí FC Slovan Liberec U21 - FK Mladá Boleslav U21 3:2 boleslavští fotbalisté vyhráli první poločas vlastním gólem libereckého Ilka. Po přestávce Liberečtí skóre otočili třemi góly, které postupně dali Drobílek, Ndiaye, jenž dvě minuty před tím nastřelil břevno, a Jánošík po Ndiayově akci. Šest minut před koncem snížil Horák, ale vyrovnat už Boleslavští nestihli.
Před sedmi měsíci boleslavskou juniorku ještě trénoval Milan Pechanec a poprvé po téměř roční pauze zaviněné zlomeninou nohy se na hřiště vrátil Lukáš Opiela.

Loňská sestava FK Mladá Boleslav U21: Hankič - Baster, Šimek, Hošťálek, Tvrdý - Mižič, Láncz (82. Křapka), Opiela (72. Horák), Mehanovič (72. D. Štastný), Honc - Synek.
Loňská sestava FC Slovan Liberec U21: Zoul - Ilko (85. Šulc), Soběslav, Pokorný, Beníšek - Daniel, Bouška (45. Patka) - Vasilko (62. Jánošík), Dydowicz (45. Černý), Drobílek (77. Kmoníček) - Ndiaye.
Góly: 61. Drobílek, 68. Ndiaye, 80. Jánošík - 41. Ilko (vlastní), 84. Horák