Těsně porazili ukrajinský tým

S ukrajinským prvoligovým týmem se Boleslavští střetli při tureckém soustředění téměř přesně po roce. V únoru 2012 vyhráli 3:1 góly Kuliče, Chramosty a Zahustela, letos ho zdolali Magerovou penaltou.

První ukrajinskou akci zastavil Johana, přes kterého neprošel Nelson. Vzápětí Volovik přestřelil boleslavskou branku. Teprve v 7. minutě zaútočila Boleslav přičiněním Kysely.
Ve 36. minutě ukrajinská obrana faulovala Nešpora a sudí nekompromisně nařídil penaltu. Tu proměnil Magera ve vedoucí gól - 0:1.
Do konce poločasu stihl Magera zacentrovat na Johanu, jehož hlavičku ze tří metrů gólman vyrazil na roh.

Druhý poločas začal nepřesnou Jarolímovou střelou. Deset minut po přestávce ukrajinská obrana měla starosti s odvracením centrů Bořila, jenž se dvakrát prosadil po levé straně.
V 60. minutě po faulu na Moralese získali výhodu penalty Ukrajinci. Dimitrovu ránu k tyči Šeda vyrazil a s dorážkou Traoreho si také poradil. Ve zbývajících minutách postrádala ukrajinská snaha po vyrovnání přesnost a tak Boleslavští těsné vedení udrželi a dovedli utkání do vítězného konce.

Sestava FK Mladá Boleslav I. poločas: Miller - Kysela, Johana, Janíček, Šírl - Jarolím, Brunclík - Sloboda, Magera, Štohanzl - Nešpor.
Sestava FK Mladá Boleslav II. poločas: Šeda - Kysela, Dosoudil, Janíček, Bořil - Jarolím, Ščuk - Sloboda, Kúdela, Sivrič - Synek.

Sestava FK Metalurg Doneck: Bandura (46. Musilenko) - Morozjuk, Volovik (82. Prijma), Baranovskij (32. Morales), Polevoj - Danilo, Makridic, Golajdo, Nelson, Dimitrov (65. Lazič) - Traore.

Gól: 38. Magera

ŽK: Volovik, Golajdo - Šírl, Janíček