Po vyhraném poločase získali jen bod

V dohrávaném utkání víkendového kola, jsme na boleslavské Astonce přivítali SK Slavii Praha.

V utkání jsme chtěli napravit dojem z našeho posledního zápasu. A nutno podotknout, že jsme začali dobře. Z první akce utkání jsme se hned v 1. minutě ujali vedení brankou Ladry, který zakončil precizně podél brankaře 1:0. Dále jsme hráli velice pozorně v obraně a po zisku míče často ohrožovali soupeřovu branku a v ní nejistého brankaře, který během první půle několikrát nejistě zasahoval před svou brankou. Z čehož jsme dokázali vytěžit do přestávky ještě jednu branku. Ladra na polovině hřiště vyhrál hlavičkový souboj pro Vodháněla a ten průnikem po levé straně hřiště, možná i centroval, každopádně balon z jeho nohy směřující na bránu skončil až v síti překvapeného sešívaného brankaře 2:0. Soupeř byl zaskočen a nedokázal na rychlé branky a naši hru vůbec reagovat. Poločas tedy skončil jasně v náš prospěch.

Ve druhém poločase se dal čekat zcela jiný projev hostujícího celku a tak se i stalo. Druhé dějství přineslo obrat rolí. My jsme se leckdy i na poslední chvíli ubránili pouze odkopem a slavisté začali přikládat pod pomyslný kotel. Snížení z jejich kopaček na sebe nenechalo dlouho čekat a již po necelých deseti minutách po obrátce se Slavie dočkala. Náš nedůraz a následná chyba v obraně znamenala snížení na 2:1. Soupeř ucítil šanci a náš výkon z první půle se nám díky aktivitě Slavie nedařil opakovat. Neměli jsme ani vteřinu času na rozehrání a naše příhrávky byly nepřesné a důraz malý. Vedení jsme však i přesto mohli navýšit. Kubát vypíchl míč stoperovi Slavie a postupoval sám na brankaře, ale k naší smůle trefil pouze jeho nohy. Byl to tedy znovu soupeř, kdo skóroval. Bohužel na vině byl opět náš nedůraz a hrubá chyba v rozehrávce. Soupeř si v těchto situacích věděl dobře rady a nabídnuté šance okamžitě trestal 2:2. Až po této brance jsme soupeře dokázali alespoň trochu eliminovat a zkrotit jeho choutky na definitivní zvrat. Hra byla z obou stran nahoru dolu, jelikož i my jsme nechtěli dát kůži lacino a snažili se vítězství urvat na naši stranu. A protože ani soupeř a ani my i přes závěrečné pokusy a závary branku již nedali, konečný stav skončil remízou, která je nejspíše vzhledem k vývoji obou poločasů spravedlivá.