Vydřeli pouze bod

První utkání na soupeřově hřišti jsme odehráli ve Svitavách v krásném, zrenovovaném, moderním, sportovním centru.

Již od úvodního hvizdu bylo vidět, že přání boleslavských trenérů i hráčů o nepodcenění a důrazné, kombinační hře, kterou náš tým rozhodně ovládá předvádět, o čemž jsme se několikrát přesvědčili v přípravných zápasech, zůstalo pouze přáním. Hráči si mysleli, že soupeř se porazí sám a naprosto nezvládli první půli. Svým laxním pojetím a zbytečnými chybami darovali soupeři dokonce úvodní a na dlouhou dobu jedinou branku utkání.

Až poločasový důrazný proslov v kabině, probral naše hráče alespoň z části z letargie a důkazem budiž změna ve hře v druhém dějství. Nebyla to sice naše kombinační hra, ale dlouhými míči jsme se snažili dostávat za obranu, připravovat centry pro situace k zakončení. Těch bylo opravdu požehnaně, ale dlouho se nám nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku. Až přeci jen - Vodháněl přihrál ve vápně Kubátovi a ten v 55. minutě srovnal na 1:1. Soupeř se v druhé půli prakticky nedostal před naši branku a boleslavští se snažili vstřelit ještě jeden gól, který mohl znamenat další tři body do tabulky. Ale i přes ty nejvyloženější příležitosti a někdy i velkému štěstí domácího brankáře se nám to do konce utkání již nepodařilo.