Letním kanonýrem je Mareš

Po pěti týdnech trénování a sehrání devíti utkání by měli být mladoboleslavští fotbalisté připravení na novou mistrovskou sezónu. Začne jim druhým předkolem Evropské ligy. Prvním, kdo prověří, jak se kvalitně připravovali, bude islandský Thor Akureyri.

Boleslavští v devíti přípravných utkání pětkrát vyhráli, třikrát remizovali a pouze jednou prohráli při souhrnném skóre 15:4. O góly se podělilo osm hráčů. Nejčastěji se trefil a klubovým králem letních střelců se stal Jakub Mareš se čtyřmi góly. Za pozornost jistě stojí, že v šesti z devíti utkání udržela boleslavská defenzíva čisté bezgólové konto.

Přehled sehraných přípravných utkání v létě 2012

Středa 20.6. (hřiště Lhota pod Libčany) FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 0:0
Sobota 14.7. FK Mladá Boleslav - FK Varnsdorf 3:1

Střelci gólů v přípravných utkáních: 4 - Mareš, 3 - Chramosta, 2 - Magera, Táborský, 1 - Marek Sedláček, Kúdela, Ščuk, Nešpor.

Trenér Miroslav Koubek v devíti přípravných zápasech vystřídal celkem tři brankáře a šestadvacet hráčů. Nejčastěji do branky stavěl Jana Šedu, jenž nastoupil v šesti zápasech. Ani v jednom utkání nechybělo šest hráčů. Všech devět přípravných utkání absolvovali Jan Kysela, Jan Bořil, Ondřej Kúdela, Marek Kulič, Matej Sivrič a Jan Chramosta, ovšem nikdo z nich neodehrál plný počet minut. Pouze jednou chyběli Adrian Rolko, Jasmin Ščuk, Jakub Mareš a dvakrát scházeli Michal Smejkal a Petr Johana.

Statistický přehled jednotlivých hráčů. Za jménem a příjmením je uvedený počet utkání/počet minut a v závorce rozepsané minuty podle jednotlivých utkání. Turnajová v Čelákovic se hrála na zkrácené časy, první 2x40 a druhé 2x35 minut:

Jan Bořil 9/610 (90,45,90,80,35,90,45,90,45)

Jan Kysela 9/520 (45,45,45,80,35,90,45,90,45)

Ondřej Kúdela 9/515 (45,45,45,80,30,90,45,90,45)

Adrian Rolko 8/505 (30,45,45,40,70,90,0,90,45)

Jan Chramosta 9/475 (45,45,45,80,35,45,45,90,45)

Matej Sivrič 9/460 (45,45,45,75,15,90,75,25,45)

Jasmin Ščuk 8/450 (45,45,45,0,70,90,45,65,45)

Jan Šeda 6/440 (90,0,45,80,0,90,0,90,45)

Jakub Mareš 8/440 (45,45,40,0,55,90,45,75,45)

Michal Smejkal 7/440 (45,45,45,80,0,90,0,90,45)

Petr Johana 7/415 (30,45,45,70,0,0,90,90,45)

Lukáš Magera 6/355 (-,-,-,80,40,55,45,90,45)

David Brunclík 6/335 (45,45,45,40,70,0,90,0,0)

Marek Kulič 9/330 (45,45,45,40,15,35,45,15,45)

Miroslav Miller 4/295 (0,90,0,0,70,0,90,0,45)

Petr Tvrdý 6/290 (45,45,45,70,0,0,45,0,45)

Kristián Zbrožek 5/270 (45,45,45,0,0,0,90,0,45)

Ivo Táborský 6/260 (45,45,45,40,35,0,45,0,0)

Marek Sedláček 5/225 (45,45,45,0,0,0,45,0,45)

Martin Nešpor 4/195 (-,-,-,-,-,45,60,45,45)

Tomáš Janíček 4/160 (30,45,45,40,0,0,0,0,0)

Mirzad Mehanovič 3/135 (45,45,45,0,0,0,0,0,0)

Jakub Synek 3/135 (45,45,45,0,0,0,0,0,0)

Pavel Tvaroha 3/135 (45,45,45,0,0,0,0,0,0)

Jan Štohanzl 3/110 (0,0,0,10,55,0,0,45)

Václav Ondřejka 2/90 (-,-,-,-,-,-,-,-,45,45)

Hidajet Hankič 1/45 (0,0,45,0,0,0,0,0,0)

Martin Šťastný 1/45 (-,-,-,-,-,-,-,-,-,45)

Radek Šírl 1/45 (-,-,-,-,-,-,-,-,-,45)

Z hráčů, kteří jsou na prvoligové soupisce, ani jednou do přípravných utkání nezasáhli rekonvalescenti po operacích Lukáš Opiela, Tomáš Fabián, Ondřej Zahustel. Tréninkového procesu se zúčastňují s úlevami a s pečlivě kontrolovaným zatížením léčených partií.