Se Spartou potřetí za pět týdnů

Letos v poměrně krátkém období necelých pěti týdnů se Mladá Boleslav střetne se Spartou Praha už potřetí. Po dvou zápasech čtvrtfinále národního Poháru České pošty se nyní bude hrát o velmi důležité tři ligové body.

Postup do pohárového semifinále si na úkor Mladé Boleslavi, obhájce loňského primátu, vybojovala Sparta těsným a šťastným způsobem. Po remíze na mladoboleslavském hřišti vyhrála na letenském trávníku nejtěsnějším možným poměrem.

První čtvrtfinálové utkání FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 1:1 se hrálo ve středu 21. března. Boleslavští vedli od 17. minuty gólem Janíčka po akci exsparťana Mareše. Ve 21. minutě vyrovnal snadno Přikryl, který využil nedůslednosti boleslavských obránců při sparťanském autovém vhazování.
Sestava FK Mladá Boleslav
: Šeda - Kysela, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Kúdela, Janíček (71. Brunclík) - Zahustel, Kulič, Štohanzl (65. Fillo) - Mareš (61. Chramosta).
Sestava AC Sparta Praha
: Vaclík - Vidlička (90. Kadeřábek), J.Brabec, Jarošík, Pamič - Hušbauer, Matějovský - Krejčí, Grajciar (54. Kweuke), Přikryl - Kerič (81. Sionko).

Odvetné čtvrtfinálové utkání AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 se hrálo o týden později ve středu 28. března. Rozhodl ho v 66. minutě Hušbauer přízemní střelou po Kweukeho přihrávce. Pět minut před tím nastřelil Ščuk břevno sparťanské branky. Kromě toho promarnili Boleslavští dalších nejméně pět gólových příležitostí.
: Šeda - Janíček, Rolko, Dimitrovski, Kalina (77. Mareš) - Kúdela, Ščuk - Fillo, Kulič, Štohanzl - Chramosta (82. Táborský).
: Vaclík - Kušnír, Jarošík, J.Brabec, Pamič - Holek, Hušbauer, Krejčí, Grajciar (48. Kerič), Přikryl (90. Sionko) - Kweuke.

Z březnových výsledků je tedy zřejmé, že po remíze a výhře Sparty je nyní s vítězstvím na řadě Boleslav. Zda tato jednoduchá rovnice opravu platí, poznáme v nedělním večeru 22. dubna.