Kratochvilný fotbal kazilo počasí

Přátelské utkání v rámci projektu Kopeme za fotbal, kterým FAČR spolu s Gambrinusem podporuje a propaguje amatérský fotbal, bylo jednoznačnou záležitostí prvoligových profesionálů v konkurenci s hráči pardubického okresního přeboru.

Hrálo se na jedné z tréninkových ploch s přírodní trávou v areálu mladoboleslavského Městského stadionu za chladu a deště. Počasí bylo jedinou vadou na jinak vydařeném střetnutí hraném 2x35 minut. I ve zkrácené hrací době nastříleli boleslavští fotbalisté pětadvacet gólů. Podělilo se o ně deset střelců. V prvním poločase Synek (6), Řezníček (5) a Kúdela (1), ve druhém poločase Chramosta (3), Zahustel (3), Dudka (3), Štohanzl (2), Schubert (1), Tvaroha (1) a Janíček (1). V prvním poločase ostřešanští Špryňar a Hodas překonali Millera, ve druhém Šeda neinkasoval ani jednou. Zajímavou statistickou kuriozitou bylo, že v utkání padlo několikanásobně více gólů, než sudí odpískal faulů či ofsajdů. To se při fotbale hned tak nevidí...