Se Spartou o body v nedělním podvečeru

Utkání 24. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha se hraje v neděli 17. dubna od 17 hodin na boleslavském Městském stadionu. Střetnou se v něm čtvrtý s druhým ligového pořadí. Sparta žije nadějí na obhájení titulu a Boleslav touhou návratu do evropského poháru po čtyřech letech.

V dosavadních třinácti vzájemných ligových zápasech Boleslav vyhrála pětkrát, Sparta sedmkrát a jen jednou se hrálo nerozhodně, a to v posledním duelu na podzim 2010, kdy Spartě zachránil bod v předposlední minutě Bony Wilfried. Celkové skóre 15:21 je výrazně nepříznivé pro Boleslav, která nevyhrála posledních šest duelů.

Boleslav se z výhry nad Spartou radovala naposledy před více než třemi roky. Utkání hrané 24. září 2007 Sparta Praha - Mladá Boleslav 0:1 rozhodl v 84. minutě Radim Holub po přihrávce Mendyho. Holub byl na hřišti od 67. minuty, kdy vystřídal Kyselu.

Doma Boleslav na pokoření Sparty čeká ještě o rok déle. Naposledy ji na Městském stadionu porazila v neděli 27. srpna 2006 jasně 3:0 dvěma góly Pecky a jedním Vaculíka.