Zimní příprava 2011 ve statistických číslech

V zimní přípravě na jarní mistrovskou sezónu roku 2011 sehrálo prvoligové mužstvo FK Mladá Boleslav osm utkání a z nich polovinu se zahraničními soupeři. Trenér Stanner v nich vystřídal třiadvacet hráčů.

V celkovém počtu přípravných zápasů Boleslavští zaostali za většinou účastníků Gambrinus ligy.
Jenom sedm zápasů stihla v zimní přípravě Sparta Praha, ale navíc se zúčastnila halového turnaje Fortuna Víkend šampionů a především před startem Gambrinus ligy podstoupila dva souboje s Liverpoolem v Evropské lize.
Podobně jako Mladá Boleslav už jenom Baník Ostrava sehrál osm přípravných zápasů.
Další týmy Gambrinus ligy sehrály zápasů více. Konkrétně Ústí nad Labem devět, Slavia Praha devět a navíc se zúčastnila halového turnaje Fortuna Víkend šampionů, České Budějovice a Viktoria Plzeň deset, Slovan Liberec deset a navíc vyhrál halový turnaj Fortuna Víkend šampionů, Bohemians 1905 deset a také halový turnaj Fortuna Víkend šampionů, Příbram a Teplice jedenáct, Slovácko a Baumit Jablonec dvanáct, Zbrojovka Brno a Hradec Králové třináct a rekordmanem byl tým Sigma Olomouc, který stihnul čtrnáct přípravných duelů.
Důležitější než kvantita je však kvalita a tu prověří až samotné ligové mistráky
. Varováním, snad výrazným a včasným, se pro Mladou Boleslav stalo poslední přípravné utkání v Českých Budějovicích. Bylo jediným z osmi, ve kterém se boleslavští fotbalisté neprosadili střelecky a zároveň inkasovali tři góly, což byl největší příděl v zimní přípravě. Před tím boleslavská defenzíva podlehla nejvýše dvakrát a to ve dvou případech. Poprvé ve vítězném střetnutí se Slovanem Bratislava a podruhé při porážce s maďarským Debrecenem.

Trenér Karel Stanner dal v přípravných zápasech příležitost jednadvaceti hráčům a dvěma brankářům. Pouze šestice Šírl, Mendy, Chramosta, Táborský, Řezníček a Fabián zasáhla do všech osmi přípravných duelů. Naopak Kysela pobyl na hrací ploše pouhé čtyři minuty v prvním přípravném utkání, testovaný chorvatský záložník Mile Skorič odehrál jen jedno utkání. Dvakrát si zahrál boleslavský odchovanec Michal Sedláček, než odešel na zkoušku do vršovických Bohemians, a talentovaný kosovský rodák Liridon Krasniqi, který do Mladé Boleslavi přišel až v průběhu přípravného období z pražské Slavie.

Korunu zimního krále kanonýrů si vystřílel Ivo Táborský čtyřmi góly, z nichž dvou dosáhl proměněním pokutových kopů. Třikrát (z toho jednou z penalty) se v prvních třech zimních zápasech trefil Jan Chramosta, ale v únorových utkáních usnul na vavřínech a už se ani jednou neprosadil.

Přehled utkání FK Mladá Boleslav v zimní přípravě 2011

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 1:0 (Chramosta)

FK Mladá Boleslav - FK Dukla Praha 4:1 (Táborský z penalty, Kúdela, Mendy, Chramosta)

FK Mladá Boleslav - ŠK Slovan Bratislava 3:2 (Kulič 2, Chramosta z penalty)

FK Mladá Boleslav - FK Bohemians Střížkov 2:0 (Táborský z penalty, Volf)

FK Mladá Boleslav - FC Universitatea Craiova 1:1 (Táborský)

FK Mladá Boleslav - Debreceni VSC 1:2 (Táborský)

FK Mladá Boleslav - PFK Lokomotiv Sofia 1:1 (Mendy)

FK Mladá Boleslav - SK Dynamo České Budějovice 0:3

Střelci v zimní přípravě 2011: 4 - Táborský, 3 - Chramosta, 2 - Kulič, Mendy, 1 - Kúdela, Volf.

Sestavy v jednotlivých přípravných zápasech

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 1:0 (1:0), utkání se hrálo na umělé trávě v areálu mladoboleslavského Městského stadionu. Sestava FK Mladá Boleslav v I.poločasu: Miller - Johana, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Mendy, Opiela, Kúdela, Fabián - Chramosta, Řezníček. Sestava FK Mladá Boleslav v II.poločasu: Šeda - Kysela (49. Dimitrovski), Johana, Rolko, Šírl - Zahustel, Kúdela, Sedláček, Táborský - Chramosta, Volf.

FK Mladá Boleslav - FK Dukla Praha 4:1 (1:0) , utkání se hrálo na umělé trávě v areálu mladoboleslavského Městského stadionu. Sestava FK Mladá Boleslav: Miller (46. Šeda) - Kalina, Johana (46. Dimitrovski), Rolko, Šírl - Mendy (71. Volf), Kúdela, Skorič, Táborský (46. Fabián) - Řezníček (79. Sedláček), Kulič (46. Chramosta).

FK Mladá Boleslav - ŠK Slovan Bratislava 3:2 (1:0), utkání se hrálo na umělé trávě v areálu Androva stadionu v Olomouci. Sestava FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina (66. Janíček), Johana, Rolko (46. Dimitrovski), Šírl - Mendy (86. Zahustel), Opiela, Kúdela, Táborský (46. Fabián) - Kulič (81. Volf), Řezníček (46. Chramosta).

FK Mladá Boleslav - FK Bohemians Střížkov 2:0 (1:0), utkání se hrálo na umělé trávě v areálu mladoboleslavského Městského stadionu. Sestava FK Mladá Boleslav v I.poločase: Šeda - Kalina, Johana, Dimitrovski, Fabián - Mendy, Procházka, Opiela, Táborský - Kulič, Chramosta. Sestava FK Mladá Boleslav v II.poločase: Šeda - Janíček, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Zahustel, Krasniqi, Kúdela, Táborský - Řezníček, Chramosta (72. Volf).

FK Mladá Boleslav - FC Universitatea Craiova 1:1 (1:1), utkání se hrálo na přírodní trávě ve fotbalovém centru Arcadia v tureckém Beleku. Sestava FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Johana, Šírl - Mendy, Kúdela, Opiela, Táborský (86. Fabián) - Kulič (78. Chramosta), Řezníček.

FK Mladá Boleslav - Debreceni VSC 1:2 (0:0), utkání se hrálo na přírodní trávě ve fotbalovém centru Arcadia v tureckém Beleku. Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda - Janíček (70. Řezníček), Rolko (46. Kúdela), Dimitrovski, Šírl (46. Kalina) - Zahustel (29. Mendy), Procházka, Krasniqi (63. Opiela), Fabián - Chramosta, Volf (63. Táborský).

FK Mladá Boleslav - PFK Lokomotiv Sofia 1:1 (0:0), utkání se hrálo na přírodní trávě ve fotbalovém centru Arcadia v tureckém Beleku. Sestava FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Johana, Dimitrovski, Šírl - Mendy, Opiela, Kúdela (66. Procházka), Táborský (76. Fabián) - Kulič (54. Řezníček), Chramosta.

FK Mladá Boleslav - SK Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1), utkání se hrálo na přírodní trávě stadionu na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích. Sestava FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Johana (46. Dimitrovski), Šírl (67. Janíček) - Mendy, Opiela, Procházka (81. Volf), Táborský (59. Fabián) - Kulič, Řezníček (46. Chramosta).

Herní vytíženost hráčů FK Mladá Boleslav v zimní přípravě 2011

Radek Šírl 8 utkání/606 minut (90, 90, 90, 45, 90, 45, 90, 66)
Alex Mendy 8 utkání/577 minut (45, 70, 85, 45, 90, 62, 90, 90)
Jan Chramosta 8 utkání/490 minut (90, 45, 45, 72, 13, 90, 90, 45)
Ivo Táborský 8 utkání/471 minut (45, 45, 45, 90, 85, 28, 75, 58)
Jakub Řezníček 8 utkání/405 minut (45, 78, 45, 45, 90, 20, 37, 45)
Tomáš Fabián 8 utkání/322 minut (45, 45, 45, 45, 5, 90, 15, 32)

Václav Kalina 7 utkání/515 minut (0, 90, 65, 45, 90, 45, 90, 90)
Ondřej Kúdela 7 utkání/515 minut (90, 90, 90, 45, 90, 45, 65, 0)
Petr Johana 7 utkání/495 minut (90, 45, 90, 45, 90, 0, 90, 45)
Adrian Rolko 7 utkání/495 minut (90, 90, 45, 45, 90, 45, 0, 90)
Vladimir Dimitrovski 7 utkání/491 minut (86, 45, 45, 90, 0, 90, 90, 45)
Lukáš Opiela 7 utkání/478 minut (45, 0, 90, 45, 90, 28, 90, 90)

Miroslav Miller 6 utkání/450 minut (45, 45, 90, 0, 90, 0, 90, 90)
Marek Kulič 6 utkání/390 minut (0, 45, 80, 45, 77, 0, 53, 90)
Marek Volf 6 utkání/165 minut (45, 20, 10, 18, 0, 62, 0, 10)

Jan Šeda 4 utkání/360 minut (45, 45, 0, 90, 0, 90, 0, 0)
Václav Procházka 4 utkání/240 minut (0,0,0, 45, 0, 90, 25, 80)
Tomáš Janíček 4 utkání/164 minut (0,0, 25, 45, 0, 70, 0, 24)
Ondřej Zahustel 4 utkání/123 minut (45, 0, 5, 45, 0, 28, 0, 0)

Liridon Krasniqi 2 utkání/107 minut (-,-,-, 45, 0, 62, 0, 0)
Michal Sedláček 2 utkání/57 minut (45, 12, 0, -, -, -, - , -)

Mile Skorič 1 utkání/90 minut (0, 90, 0, -, - , - , - , -)
Jan Kysela 1 utkání/4 minuty (4, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0)

Za jménem každého hráče je uvedený počet utkání, která odehrál v zimní přípravě a celkový počet minut strávených na hrací ploše, v závorce je zatížení v minutách rozepsané po jednotlivých zápasech v pořadí, jak byla v průběhu přípravy hrána.