Sezónu ukončili nečekaně vysokou prohrou

Letošní fotbalový rok juniorský tým ukončil prohrou na pardubickém hřišti. Po třech předchozích mistrovských výhrách tentokrát nedal soupeři ani jeden gól. Přesto se udržel v popředí tabulky ČFL.

Přesně po čtvrthodině hry pardubický Petrus dal hlavou gól - 1:0. Do té doby bylo na hřišti hodně nepřesností a boleslavský Svoboda nevyužil dobrého postavení uvnitř vápna.
Ve 22. minutě Řezníčkův centr zkrotil pardubický brankář Schejbal a za deset minut ten samý boleslavský útočník nepřešel přes obránce do střelecké šance. Pět minut před přestávkou nedal Jarosz gól z jasné pozice za již překonaným boleslavským brankářem Vorlem. A tak první poločas skončil nejtěsnějším pardubickým vedením.

Po přestávce se boleslavští marně snažili vývoj utkání otočit. V 73. minutě Vorel lapil gólovou hlavičku Petruse a udržel boleslavské bodové naděje.
Pardubičtí výhru potvrdili v závěrečné čtvrthodince. Nejprve se prosadil střídající útočník Fikejz, který zužitkoval přihrávku Jeřábka - 2:0. A šest minut před koncem svůj druhý gól přidal Petrus - 3:0. Mezi pardubické gólové akce se vešla Ščukova nepřesná střela po ojediněle zdařilém boleslavského útoku.

Boleslavskému družstvu tentokrát nebyla nic platná pomoc hráčů protřelých prvních ligou, když ke stabilnímu brankáři Vorlovi se přidali uzdravení Hrdlička, Mach a ze zápasů Gambrinus ligy žlutě vykartovaný Řezníček.

Sestava FK Mladá Boleslav"B": Vorel - Svoboda, Mrvík, Hrdlička, Mach - Tvaroha, Ščuk, Hadziresič (60. Schubert), Dolinajec (46. Borovička) - Synek, Řezníček.

Sestava FK Pardubice: Schejbal - Přibyl, Tischler, Šejvl, Hudec - Jarosz (63. Rešetár), Kudrna, Jeřábek, Kakrda (82. Brychta) - Petrus, Sklenář (59. Fikejz).

Góly: 15. a 84. Petrus, 76. Fikejz

ŽK: Mrvík

Rozhodčí: Schröter - Langer, Šecová