Na Spartě hrajeme v sobotním podvečeru

Utkání 10. kola Gambrinus ligy AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav se hraje v sobotu 25. září od 17,50 hodin v Generali Aréně na pražské Letné. Postaví se proti sobě sousedi z ligové tabulky. Třetí Sparta má o tři body více než čtvrtá Boleslav.

Aby se Boleslav dostala před Spartu na třetí pozici, musela by ji porazit o tři góly. Což je málo pravděpodobné, když tři roky neudělala se Spartou ani jeden bod. Ani doma, ani venku...
Navíc Sparta je čerstvě povzbuzená pondělním vítězstvím v pražském Edenu nad odvěkým rivalem Slavií 2:1. Byla to její šestá podzimní výhra. Ve třech podzimních ligových zápasech prohrála, jednou dokonce i doma, a to s Plzní 0:1.

Ligová bilance Mladé Boleslavi se Spartou Praha:

Podzim 2004 Sparta - MB 0:1 (Rojka)
Jaro 2005 MB - Sparta 2:1 (Rojka, Pecka - Jun)
Podzim 2005 Sparta - MB 4:2 (Došek, Poláček, Herzán, Slepička - Simr, Pecka)
Jaro 2006 MB - Sparta 2:0 (Pecka, Vaculík)
Podzim 2006 MB - Sparta 3:0 (Pecka 2, Vaculík)
Jaro 2007 Sparta - MB 4:1 (Kulič 2, Matušovič, Došek - Pecka)
Podzim 2007 Sparta - MB 0:1 (Holub)
Jaro 2008 MB - Sparta 1:4 (Holub - Slepička, Voříšek, Kladrubský, Jeslínek)
Podzim 2008 Sparta - MB 1:0 (Kadlec)
Jaro 2009 MB - Sparta 0:3 (Hubník, Berger, Wilfried)
Podzim 2009 Sparta - MB 1:0 (Kadlec)
Jaro 2010 MB - Sparta 1:2 (Kulič - Kušnír, Sionko)

V dosavadních dvanácti vzájemných ligových zápasech Boleslavi se Spartou se ani jednou nehrálo nerozhodně. Boleslav vyhrála pětkrát a Sparta sedmkrát. Celkové skóre 14:20 je výrazně nepříznivé pro Boleslav, která prohrála posledních pět duelů. Z výhry se radovala naposledy před třemi roky. Utkání hrané 24. září 2007 Sparta Praha - Mladá Boleslav 0:1 rozhodl v 84. minutě Radim Holub po přihrávce Mendyho. Holub byl na hřišti od 67. minuty, kdy vystřídal Kyselu.

Bolestná vzpomínka v duších boleslavských fotbalistů a fandů je na letošní jarní duel. Měla by být důrazným varováním pro všechny, které trenér Karel Stanner pošle do bitvy o ligové body v sobotním podvečeru na trávník letenské Generali Arény.
Sparťanskou pověstnou zarputilost, s jakou jdou za tříbodovým ziskem proti každému soupeři, poznali boleslavští fotbalisté i fandové v neděli 14. března letošního roku. V duelu FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 1:2 boleslavští hráči vedli a o všechny body je soupeř připravil v závěrečných pěti minutách.
Boleslavské vedení zařídil překrásným gólem Kulič. Ve 26. minutě převzal míč od Kaliny, prokličkoval s ním mezi Brabcem a Hohenedrem, následně si na trávník položil brankáře Blažka a trefil se k pravé tyči.
Sparta vyrovnala v 86. minutě Kušnírovým gólem po rohovém kopu. Když začalo tříminutové nastavení, boleslavský Poláček nepřesnou přihrávkou nastartoval sparťanský protiútok. Byl z něho roh a následná série centrů. Miller vysoký míč vyboxoval k Sionkovi, který v akrobatické pozici dal vítězný gól. Svůj první po návratu do Sparty ze zahraničního angažmá. Boleslav zůstala bez bodu a Sparta šťastně udržela ligovou neporazitelnost, která ji vydržela do konce ročníku 2009-10 a vynesla mistrovský titul.
Pro připomenutí ještě březnové sestavy. FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Kúdela, Hrdlička - Zahustel, Sylvestre, Opiela (74. Janíček), Poláček (90. Táborský) - Mendy, Kulič (82. Chramosta). AC Sparta Praha: Blažek - Kušnír, Řepka, Brabec, Pamič - Sionko, Vacek (62. Kadlec), Hoheneder (84. Krejčí), Kucka, Žofčák - Lačný (56. Wilfried).