Doma jsme Budějovice dva roky nepřemohli

Utkáním 2. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav - SK Dynamo České Budějovice, které se hraje v pátek 23. července od 17,30 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu, načnou tyto kluby druhou desítku svých vzájemných soubojů. Úspěšnější bilanci má zatím Mladá Boleslav.

Mladá Boleslav hrála s Českými Budějovicemi o prvoligové body dosud desetkrát a prohrála jen dvakrát. Hned v prvním duelu na konci srpna 2004 a potom po šňůře osmi neprohraných až v desátém utkání na jaře 2010. Celkové skóre 16:11 je příznivé pro Mladou Boleslav.
Ovšem děsivý je pohled na poslední dvě utkání hraná na boleslavském trávníku
. Mladá Boleslav totiž na domácím hřišti Dynamo České Budějovice naposledy porazila před dlouhými 28 měsíci a dokonce Jihočechům nedala 232 minut gól. Naposledy českobudějovického brankáře na boleslavském stadionu překonal Jakub Řezníček 2. března 2008, kdy dal dva góly ve 4. a ve 38. minutě. Boleslav tehdy vyhrála těsně 2:1. Potom doma na jaře 2009 remizovala 0:0 a na jaře 2010 dokonce prohrála 0:1.

Statistika vzájemných ligových střetnutí Mladé Boleslavi s Českými Budějovicemi:

Podzim 2004 ČB - MB 3:0 (Kulič, Lafata, Vozábal)
Jaro 2005 MB - ČB 1:0 (Palát)
Podzim 2006 MB - ČB 4:2 (Pecka 2, Rajnoch, Kysela - Volešák, Táborský)
Jaro 2007 ČB - MB 0:3 (Pecka 2, Kysela)
Podzim 2007 ČB - MB 2:2 (vlastní Voříšek, Horejš - Kysela, Rajnoch)
Jaro 2008 MB - ČB 2:1 (Řezníček 2 - Mrkvička)
Podzim 2008 ČB - MB 1:1 (vlastní Kalina - Mendy)
Jaro 2009 MB - ČB 0:0
Podzim 2009 ČB - MB 1:3 (Ondrášek - Kulič 2, Fabián)
Jaro 2010 MB - ČB 0:1 (Volešák)

Jarní utkání ve středu 5. května 2010 FK Mladá Boleslav - SK Dynamo České Budějovice 0:1 rozhodl již v 16. minutě přízemní ranou Volešák. Boleslavští zbylou hodinu a čtvrt marně dobývali branku, kterou střežil exboleslavský gólman Kučera. Všechno vychytal a v 53. minutě mu pomohlo břevno při trestňáku Michala Sedláčka.