Boleslav se Slováckem dosud neprohrála

V utkání 27. kola Gambrinus ligy 1.FC Slovácko - FK Mladá Boleslav, které se hraje v pátek 30. dubna od 18,20 hodin na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, budou Boleslavští odolávat soupeři, s nímž dosud bitvu o mistrovské body neprohráli.

Mladá Boleslav se Slováckem v Gambrinus lize hrála celkem sedmkrát. Čtyřikrát se týmy o body dělily, třikrát se z plného zisku radovala Mladá Boleslav, pro kterou příznivě vyznívá i celkové skóre 10:6.

Bilance vzájemných utkání:

Podzim 2004 Slovácko - MB 1:1 (Polách - T.Sedláček)

Jaro 2005 MB - Slovácko 0:0

Podzim 2005 Slovácko - MB 1:1 (Matějovský - Malchárek)

Podzim 2005 MB - Slovácko 1:0 (Rychlík)

Podzim 2006 Slovácko - MB 0:2 (Kysela, Riegel)

Podzim 2006 MB - Slovácko 2:2 (Holub, Rajnoch - Zeher, Racko)

Podzim 2009 MB - Slovácko 3:2 (Rolko, Mendy, Kulič - Ondřejka, Smetana)

Poslední vzájemný duel FK Mladá Boleslav - 1.FC Slovácko 3:2 se hrál v neděli 1. listopadu 2009 na mladoboleslavském hřišti a měl dva rozdílné poločasy. Boleslavští předvedli famózní půlhodinku. V 9. minutě se trefil Rolko, ve 14. se přidal Mendy a ve 29. třetí gól do slovácké sítě dal Kulič. A to si brankář Miller nemohl stěžovat, že by ho soupeř zanedbával. Šance Slovácka nedali Švancara, Urbánek a Ondřejka.
Po přestávce Boleslavští pohodu ztratili. Slovácko snížilo góly Ondřejky v 66. a Smetany v 78. minutě. V nastaveném čase zachraňoval brankář Miller těsné vedení po ráně Kubáně.

Ke statistické zajímavosti patří, že Mladá Boleslav se Slováckem sehrála šest prvoligových utkání v rozpětí pouhých čtyřiadvaceti měsíců. První se hrálo 27. listopadu 2004 a šesté 26. listopadu 2006. O zhuštěnosti vzájemných střetů se postaral fakt, že se ve dvou ligových ročnících úvodní jarní zápas předehrával na konci podzimního programu.
Ve dvou mistrovských ročnících 2007/08 a 2008/09 hrálo Slovácko II. ligu a s Boleslaví se o body nestřetlo.