Jablonec jsme tři roky neporazili

V neděli 11. dubna při utkání 24. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav - FK Baumit Jablonec, které začne již v 16 hodin, čeká boleslavské fotbalisty jasný úkol, a to výkonem i výsledkem ukončit černou sérii pěti utkání bez výhry nad severočeským rivalem.

Z dosavadních jedenácti vzájemných utkání v Gambrinus lize Boleslav vyhrála čtyřikrát, Jablonec třikrát a nerozhodně se hrálo čtyřikrát (vždy shodně 1:1) při celkovém poměru gólů 12:10 v boleslavský prospěch. Boleslav se ovšem z výhry radovala naposledy před třemi roky, neboť posledních pět utkání nezvítězila a v loňském roce 2009 dokonce dvakrát prohrála. Na domácím i na jabloneckém hřišti.
Ze statistiky také vyplývá, že Boleslav doma s Jabloncem prohrála jenom jednou, a to před rokem. Před tím třikrát vyhrála a jednou remizovala.

Bilance dosavadních ligových utkání Boleslavi s Jabloncem:

podzim 2004 MB - Jablonec 1:0 (Rojka)

jaro 2005 Jablonec - MB 2:0 (Michálek, Šenkeřík)

podzim 2005 MB - Jablonec 2:1 (Holub 2 - Michálek)

jaro 2006 Jablonec - MB 1:1 (Kiša - Palát)

podzim 2006 Jablonec - MB 0:2 (Pecka, Palát)

jaro 2007 MB - Jablonec 2:0 (Dittrich, Rajnoch)

podzim 2007 Jablonec - MB 1:1 (Hamouz - Kysela)

jaro 2008 MB - Jablonec 1:1 (Rajnoch - Necid)

podzim 2008 Jablonec - MB 1:1 (Pavlík - Řezníček)

jaro 2009 MB - Jablonec 1:2 (Papadopulos - Čížek, Lafata)

podzim 2009 Jablonec - MB 1:0 (Haurdič)

Poslední vzájemné utkání FK Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:0 se hrálo v neděli 4. října 2009 a rozhodl ho jediný gól ze závěru prvního poločasu, kdy jablonečtí zle dotírali na boleslavského brankáře Šedu. Nejprve Čížek z trestňáku trefil břevno a pět minut před odchodem do kabin po Lafatově přihrávce skóroval Haurdič.
Po přestávce v houstnoucím dešti přibývalo tvrdých soubojů, ale napomínáni žlutými kartami byli převážně Boleslavští. Proti sehranému soupeři a tendenčnímu sudímu Kocourkovi se ztěžka prosazovali. Ačkoliv si v závěru vynutili tlak, vyrovnání se nedočkali.