Za pět minut ztratili všechny body

Boleslavští sahali po výhře proti dosud neporažené Spartě, ale těsné vedení ztratili v závěrečných pěti minutách, kdy dvakrát inkasovali. V jarní sezóně nezískala Boleslav ještě ani jeden bod.

Sparta začala aktivně a v úvodu nevyužila tři šance, největší měl Sionko.
Boleslavští vyhráli první poločas překrásným gólem Kuliče
. Ve 26.minutě převzal přihrávku od Zahustela, prokličkoval se mezi Brabcem a Hohenderem, položil si brankáře Blažka na trávník a poslal míč k pravé tyči - 1:0. Byl to Kuličův desátý gól v aktuálním ročníku Gambrinus ligy. Necelých deset minut před přestávkou propásl obrovkou příležitost ke zvýraznění vedení Mendy po Hrdličkově centru.

Sparta vyrovnala v 86. minutě Kušnírovým gólem po rohovém kopu - 1:1. V počátku tříminutového nastavení Boleslavští nedotáhli útočnou akci, neboť Poláček nepřesně přihrál a umožnil Spartě přejít do protiútoku. Z něho se dostala do tlaku, získala roh a opakovaně posílala centry před branku. Miller sice vysoký míč vyboxoval, ale Sionko v akrobatické pozici trefil boleslavskou branku - 1:2.

Sestava FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Kúdela, Hrdlička - Zahustel, Sylvestre, Opiela (74. Janíček), Poláček (90. Táborský)- Mendy, Kulič (82. Chramosta).

Sestava AC Sparta Praha: Blažek - Kušnír, Řepka, Brabec, Pamič - Sionko, Vacek (62. Kadlec), Hoheneder (84. Krejčí), Kucka, Žofčák - Lačný (56. Wilfried).

Góly: 26. Kulič - 86. Kušnír, 90. Sionko

ŽK: Kalina, Sylvestre, Procházka - Hoheneder, Kucka

Rozhodčí: Královec - Kordula, Dobrovolný

Diváků: 4386

JAK ŠLY MINUTY UTKÁNÍ

I.poločas

1' - výkop měli Boleslavští a jejich první útok zastavil Řepka. Ale vzápětí se na druhé straně hřiště v šanci ocitl Lačný. Naštěstí před Millerem nezpracoval míč.

4' - Sylvestre poslal podle levé lajny Poláčka, ten centroval na Mendyho, kterého odstavil Brabec a zahrál při tom rukou ve vápně. Sudí neviděl...

5' - Po centru Lačného přes šířku šestnáctky Sionko v jasné šanci netrefil boleslavskou branku.

8' - Kušnírova hlavička po centru z levé strany se odrazila od břevna a do bezpečí míč odpálil Procházka.

12' - Poláčkův centr srazil Kušnír do rohu. Po jeho rozehrání se Boleslavští k ohrožení sparťanské branky nedostali.

15' - svižná boleslavská akce skončila nepovedenou střelou Poláčka.

16' - Sionkův oblouček za obrannou boleslavskou linii na Lačného zachytil Kúdela.

20' - Opiela se pokusil o kolmou přihrávku na Kuliče, ale nepovedla se mu. Míč snadno sebral Blažek. Rychlý protiútok Sparty skončil u Millera, který si pro míč vyběhl až na hranici vápna.

22' - Pamič vystřelil z velké dálky půl metru vedle pravé tyče Millerovy branky.

23' - Kalina centroval do vápna a Blažek míč snadno stáhnul. Protiútok Sparty skončil Sionkovým ofsajdem.

26 ' - GÓÓÓL - 1:0 - Kulič po Kalinově pasu prokličoval mezi Brabcem a Hohenederem a podle Blažka se trefil k pravé tyči. Byl Kuličův desátý gól v aktuálním ročníku Gambrinus ligy, kterým si potvrdil vedení v tabulce střelců.

28' - Hrdlička od levé lajny přihrál před sparťanskou branku, kde se marně do zakončení tlačil Mendy.

31' - po Kalinově bombě získala Boleslav druhý roh. Rozehrál ho Kulič, soupeř se snadno ubránil.

32' - Sionko kopal trestňák a v boleslavském vápně Kucka zahrál nebezpečně vysokou nohou vůči hlavičkujícímu Zahustelovi, což sudí odpískal a sparťanskou akci zrušil.

35' - Sionkův centr obětavým skokem pod nohy Lačného vyrazil Miller a následně Procházka ukopl mimo nebezpečí.

37' - po centru Hrdličky a kiksu Řepky se ocitl Mendy sám před Blažkem, ale gólmana trefil, načež Boleslav získala jenom roh. Tomu se Sparta ubránila.

40' - Poláček prostrčil míč do vápna na Kuliče, ten běžel sám na Blažka, ale sudí jej zastavili kvůli ofsajdu.

44' - Kulič přihrál vpravo Zahustelovi, ten přešel přes Pamiče a nadýchaným obloučkem našel Poláčka, který hlavičkoval těsně vedle pravé tyče.

II.poločas

47' - Sparťané atsakovali boleslavské trestné území třemi po sobě jdoucím dlouhými autovými vhazováními. Boleslav se ubránila a Poláček vyrazil do protiútoku. Přihrávka Kuličovi skončila v postranním autu.

49' - Vacek na půlící čáře obehrál Kalinu a prošel mezi boleslavskými stopery až do vápna, ale Kúdela mu nedovolil zakončit.

52' - Hrdličkův centr neprošel na Mendyho přes hlavičkujícího Řepku.

54' - boleslavský postupný útok zakočil bombou ze dvaceti metrů Sylvestre, ale Blažek byl dobře postavený a bez obtíží ránu chytil.

55' - po Kuckově centru vystřelil Žofčák nepřesně.

56' - Sylvestre nepřesnou přihrávkou na půlce hřiště založil sparťanskou akci, která naštěstí pro Boleslav skončila po přetaženém centru v postranním autu.

60' - Sparťané si na levé straně rychle vyměnili míč a ve finále kombinační akce pádil za přihrávkou do boleslavského vápna Sionko. Miller včas vyběhl a před Sionkem míč v pádu přikryl.

63' - Kadlec se hnal za míčem, ale Miller byl u něho dřív, když vyběhl mimo vápno a odkopl ho.

66' - brankář Miller dvakrát podržel boleslavský tým. Lapil ránu Kucky a při dalším útoku stáhnul míč z Wilfriedovy hlavy.

67' - Poláček našel volného Mendyho, ten pronikl z levé strany do sparťanského vápna, ale centr se mu nepovedl.

68' - Žofčákův trestňák hlavou líznul Brabec a míč skončil metr vedle branky.

69' - Sionko bez přípravy střílel vysoko nad.

71' - Boleslav získala roh. Kopal ho Kulič, ale k ohrožení branky se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

80' - Poláčkův nepovedený roh odkopl od bližší tyče bránící Wilfried. Sparťanský protiútok zastavili rozhodčí kvůli ofsajdu Žofčáka.

86' - GÓL - 1:1 - Kušnír z malého vápna propálil hradbu bránících hráčů po rohovém kopu.

88' - Krejčího trestňák Miller zvládl bez obtíží.

90' - začalo tříminutové nastavení.

90'+1 - postupný útok Boleslavi pokazil před sparťanským vápnem nepřesnou přihrávkou Poláček a sparťanské mužstvo vyrazilo do protiútoku. Miller zázračně vyrazil míč na roh a Sparta zůstala v náporu.

90'+2 - GÓL - 1:2 - Sionko akrobatickým kopem rozhodl utkání, když se trefil bez přípravy Millerem vyboxovaný míč.

90'+3 - rozhodčí ukončil utkání Boleslav - Sparta 1:2.