V neděli proti dosud nepokořené Spartě

Utkání 19. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha se hraje v nedělním podvečeru 14. března od 17 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu. Sparta přijíždí do Boleslavi jako dosud jediný neporažený tým v osmnácti odehraných kolech Gambrinus ligy.

V dosavadních jedenácti vzájemných ligových zápasech se ani jednou nehrálo nerozhodně. Boleslav vyhrála pětkrát a Sparta vyhrála šestkrát. Celkové skóre 13:18 je nepříznivé pro Boleslav.

Ligová bilance Mladé Boleslavi se Spartou Praha:

Podzim 2004 Sparta - MB 0:1 (Rojka)

Jaro 2005 MB - Sparta 2:1 (Rojka, Pecka - Jun)

Podzim 2005 Sparta - MB 4:2 (Došek, Poláček, Herzán, Slepička - Simr, Pecka)

Jaro 2006 MB - Sparta 2:0 (Pecka, Vaculík)

Podzim 2006 MB - Sparta 3:0 (Pecka 2, Vaculík)

Jaro 2007 Sparta - MB 4:1 (Kulič 2, Matušovič, Došek - Pecka)

Podzim 2007 Sparta - MB 0:1 (Holub)

Jaro 2008 MB - Sparta 1:4 (Holub - Slepička, Voříšek, Kladrubský, Jeslínek)

Podzim 2008 Sparta - MB 1:0 (Kadlec)

Jaro 2009 MB - Sparta 0:3 (Hubník, Berger, Wilfried)

Podzim 2009 Sparta - MB 1:0 (Kadlec)

Poslední vzájemné utkání AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 se hrálo v neděli 23. srpna 2009 na pražské Letné v Generali aréně.
Nastoupila proti sobě mužstva, která v předchozích čtyřech ligových kolech neprohrála. Boleslav se třemi výhrami a jednou remízou přijela do Prahy v pozici vedoucího týmu Gambrinus ligy. Sparta s jednou výhrou a třemi remízami byla aktuálně sedmá v ligové tabulce.
Obrany na obou stranách si dávaly pozor a nedopřávaly soupeřovým útočníkům prostor k zakončení. Po přestávce se hrál dramatičtější fotbal, než v prvním poločase. Jediný gól utkání dal v poslední minutě náhradník Kadlec po Žofčákově centru z pravé strany.