V polovině mistrovského ročníku

Mladá Boleslav má v Gambrinus lize druhou nejproduktivnější ofenzívu, ale také nejprůchodnější defenzívu z týmů horní poloviny podzimní tabulky.

V polovině ligového programu je šestá. Z patnácti mistráků sedm vyhrála, čtyři remizovala a čtyři prohrála. Vedoucí Teplice a druhý Jablonec mají jen o dvě výhry více.

Boleslavští střelci rozvlnili soupeřovy sítě osmadvaceti góly zásluhou úžasného probuzení v polovině října, odkdy Boleslavští měli průměr tří nastřílených gólů na jeden mistrák. V celkovém podzimním součtu jenom Tepličtí dali o jeden gól více, ostatních čtrnáct ligových soupeřů střílelo hůře.

Neradostná je bilance osmnácti obdržených gólů. Vorel dostal v sedmi zápasech sedm gólů. Šeda ve třech zápasech inkasoval tři góly. Miller v pěti neprohraných zápasech obdržel osm gólů. Prostupnější defenzívu má jen šest mužstev ze spodní poloviny tabulky.

Po vydařeném vstupu do mistrovské sezóny, kdy čtyři neprohrané zápasy vynesly Mladou Boleslav na čelo mistrovské tabulky, následoval pád do jejího středu. Šňůru se sedmi černými korálky neúspěchů v soutěžních kláních tvořily čtyři prohry (na Spartě, v Plzni, v Jablonci a doma s vršovickými Bohemians), dvě remízy (doma s Olomoucí a s Brnem) a šokující pohárová prohra na hřišti divizní Živanice.

Vzkříšení nastalo v druhé polovině října a série čtyř vítězství a jedné remízy vrátily Uhrinův tým na dohled podzimních lídrů Gambrinus ligy.

Sled utkání první poloviny ročníku 2009/10

1. kolo 25. července SK Slavia Praha - FK MB 1:1(Mendy)
2. kolo 2. srpna FK MB - FC Slovan Liberec 4:1(Pecka 2, Kulič, Procházka)
3. kolo 10. srpna SK Kladno - FK MB 1:3 (Táborský, Sylvestre, Kulič)
4. kolo 16. srpna FK MB - 1.FK Příbram 2:0 (Kulič, Rajnoch)
5. kolo 23. srpna AC Sparta Praha - FK MB 1:0
6. kolo 29. srpna FK MB - Bohemians 1905 0:1
2.kolo Ondrášovka cup 2.září Živanice - FK MB 1:0

7. kolo 14. září FK MB - SK Sigma Olomouc 2:2 (Kulič, Táborský)
8. kolo 19. září FK Viktoria Plzeň - FK MB 2:1 (Kulič)
9. kolo 28. září FK MB - 1.FC Brno 0:0
10. kolo 4. října FK Baumit Jablonec - FK MB 1:0
11. kolo 18. října FK Ml.Boleslav - Střížkov 4:2(Chramosta,Sylvestre,Rajnoch,Poláček)
12. kolo 24. října FK Teplice - FK MB 2:2 (Sylvestre, Chramosta)
13. kolo 1. listopadu FK MB - 1.FC Slovácko 3:2 (Rolko, Mendy, Kulič)
14. kolo 8.11. SK Dynamo České Budějovice - FK MB 1:3 (Kulič 2, Fabián)
15. kolo 22.listopadu FK MB - FC Baník Ostrava 3:1 (Sylvestre, Kulič, Rajnoch)