Tři body zaručí klid

Utkání 30. kola České fotbalové ligy FK Mladá Boleslav“B“ – FK Slavoj Vyšehrad se hraje v sobotu 6. června od 10,15 hodin na mladoboleslavském městském stadionu. V aktuálním pořadí ČFL je boleslavská juniorka na jedenáctém místě s 39 body a Slavoj Vyšehrad o dvě místa níže zaostává o čtyři body.

Boleslavští tři kola před koncem mistrovské sezóny potřebují ve střetnutí s Vyšehradem vyhrát k definitivnímu potvrzení záchrany v ČFL. I když za určitých příhodných okolností by mohl stačit i jeden bod.

Vyšehradští v ročníku 2008/09 z patnácti venkovních utkání ani jednou nevyhráli. Na podzim 2008 remizovali na hřištích v Letohradu, Viktorie Žižkov“B“, Varnsdorfu a Jablonce“B“ shodně 1:1 a Sparty Krč 0:0, prohráli v Sezimově Ústí 2:3, na Slavii Praha“B“ 0:2, v Písku 1:3 a v Náchodě 2:3. Na jaře 2009 remizovali na hřištích Českých Budějovic“B“ 0:0 a Plzně“B“ 2:2, prohráli v Králově Dvoru, Hlavici a Karlových Varech shodně 1:2 a nejkrutější výprask dostali v předposlední květnové neděli na půdě Liberce“B“ 0:4.

Vzájemná bilance předchozích utkání:

Podzim 2007 Vyšehrad – FK MB“B“ 2:4 (Bošanský, Matuszný - Nečas 3, M. Sedláček)

Jaro 2008 FK MB“B“ – Vyšehrad 3:1(Mašek 2, M.Sedláček – Chalupa)

Podzim 2008 Vyšehrad – FK MB“B“ 4:2 (Šourek, Budějský, Sobíšek, Janda – Chramosta, Fabián)

Po dvou výhrách v ročníku 2007/08 utržili Boleslavští od vyšehradského soupeře v loňském podzimu porážku s rekordním počtem inkasovaných gólů. Nikdo jiný na podzim boleslavské juniorce nedal čtyři góly…

Při podzimním utkání FK Slavoj Vyšehrad – FK Mladá Boleslav“B“ 4:2 na vyšehradský gól od Šourka již v 10. minutě odpověděl Chramosta ve 35. minutě. Nerozhodně 1:1 skončil první poločas.

Po změně stran se trefili vyšehradský Budějský v 57. minutě a Sobíšek v 68. minutě. Bodovou naději pro Boleslav vystřelil Fabián v 79. minutě, ale poslední slovo měl vyšehradský Janda tři minuty před koncem.

Podzimní sestava FK Mladá Boleslav“B“: Kubásek – Svoboda, Mrvík, Martínek, Horák – Nečas, Vizingr (46. Kadlec, 84. Holub), Sedláček, Fabián - Mašanský (62. Schubert), Chramosta.

Podzimní sestava FK Slavoj Vyšehrad: Víšek – Budějský, Šourek, Janda, Hendrych - Pechar (82. Cherbi), Matuszny, Frohna, Ježdík (60. Tavars) - Kubík (90. Řehák), Sobíšek.