Dosavadní bilance s Plzní je nerozhodná

Bilance sedmi dosavadních prvoligových zápasů Mladé Boleslavi s Viktorií Plzeň je vzácně vyrovnaná. Každý z týmů dvakrát vyhrál a třikrát se hrálo nerozhodně při celkovém poměru gólů 6:6. Mladá Boleslav doma s Plzní sice dosud prvoligový mistrák neprohrála, ale poprvé ji porazila až v loňském dubnu, když předchozí dvě utkání na boleslavském trávníku, na podzim 2005 a na podzim 2006, skončila nerozhodně.

Statistika vzájemných ligových utkání:

Podzim 2005 Mladá Boleslav – Plzeň 2:2 (Kysela, Holub - Vágner, Limberský)

Jaro 2006 Plzeň – Mladá Boleslav 0:1 (Ordoš)

Podzim 2006 Mladá Boleslav – Plzeň 0:0

Jaro 2007 Plzeň – Mladá Boleslav 0:0

Podzim 2007 Plzeň – Mladá Boleslav 2:0 (Jarolím, Fillo)

Jaro 2008 Mladá Boleslav – Plzeň 3:0 (Rajnoch, Hrdlička, T.Sedláček)

Podzim 2009 Plzeň – Mladá Boleslav 2:0 (Navrátil, Kolář)

Poslední vzájemný střet FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 2:0, který se konal v sobotu 15. listopadu 2008, rozhodly dvě přesné hlavičky plzeňských hráčů po rohových kopech. První gól dal ve 30. minutě Navrátil a druhý přidal dvě minuty po změně stran Kolář. Za Boleslavské se až v 72. minutě po Sylvestreho trestňáku prosadil hlavou Procházka, ale rozhodčí Matějek gól pro vymyšlený faul neuznal.

Podzimní sestava FK Mladá Boleslav: Miller – Kalina, Rolko, Procházka, Mach – Mendy, Sylvestre, Rajnoch, Poláček (65. Kysela) – Papadopulos (80. Nečas), Pecka (46. Řezníček). Připraveni ještě byli Ševinský, Táborský, Opiela a Kubásek.

Podzimní sestava FC Viktoria Plzeň: Ticháček – Limberský, Rada, Navrátil, Jiráček – Petržela (87. Tatanashvili), Kolář, Horváth, Halama, Rezek (83. Varadi) – Krbeček (70. Mlika). Připraveni ještě byli Hochmeister, Smola, Vaculík a Poštulka.