Boleslav ve Zlíně dvakrát vyhrála s nulou

Utkání 16. kola Gambrinus ligy FC Tescoma Zlín – FK Mladá Boleslav se hraje v sobotním odpoledni 29. listopadu od 17 hodin na zlínské Letné. Z dosavadních devíti vzájemných utkání Mladá Boleslav vyhrála pět. Dvakrát se hrálo nerozhodně a dvakrát Mladá Boleslav prohrála, jednou na svém hřišti. Celkové skóre 11:6 je aktivní ve prospěch Mladé Boleslavi, která poslední dvě ligová utkání hraná ve Zlíně vyhrála, aniž inkasovala gól.

V uplynulých třech utkáních rozhodoval o bodech vždy jenom jeden gól. Na podzim 2007 na mladoboleslavském trávníku Žůrkův ve prospěch Zlína, na jaře 2008 na zlínském hřišti Táborského ve prospěch Mladé Boleslavi a na počátku podzimní sezóny v srpnu 2008 na mladoboleslavském stadionu Papadopulosův opět ve prospěch Mladé Boleslavi.

Vzájemná ligová utkání:

Podzim 2004 Zlín – Mladá Boleslav 2:2 (Lasota, Činčala – T.Sedláček, Palát)

Jaro 2005 Mladá Boleslav – Zlín 1:1 (Bednář – Švach)

Podzim 2005 Zlín – Mladá Boleslav 2:0 (Bača, Lukaštík)

Jaro 2006 Mladá Boleslav – Zlín 2:0 (Vaculík, Matějovský)

Podzim 2006 Mladá Boleslav – Zlín 2:0 (Pecka, Holub)

Jaro 2007 Zlín – Mladá Boleslav 0:2 (Pecka, Rolko)

Podzim 2007 Mladá Boleslav – Zlín 0:1 (Žůrek)

Jaro 2008 Zlín – Mladá Boleslav 0:1 (Táborský)

Podzim 2008 Mladá Boleslav – Zlín 1:0 (Papadopulos)

Poslední vzájemné utkání FK Mladá Boleslav – FC Tescoma Zlín 1:0 se hrálo v neděli 10. srpna 2008 na mladoboleslavském Městském stadionu. Po bezgólovém poločasu, ve kterém Rajnoch trefil tyč, rozhodla v 65.minutě parádní ofenzívní akce. Sylvestre poslal po levé straně Poláčka a jeho ostrý přízemní centr dorazil do zlínské sítě Papadopulos.

Srpnová sestava FK Mladá Boleslav: Miller – Kalina, Janíček, Procházka, Hrdlička – Kysela (56. Řezníček), Sylvestre (81. Opiela), Rajnoch, Poláček – Papadopulos, Mendy (90. Mendy). Připraveni ještě byli Rolko, Ganugrava, Nečas a Šeda.

Srpnová sestava FC Tescoma Zlín: Baránek – Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Penner (61. Malý) – Malár, Vrtělka, Šmahaj, Konečník (69. Žůrek), Vyskočil – Kroupa (71. Bača). Připraveni ještě byli Kóňa, Musil, Baranyi a Kořínek.