Řezníček prohru Lvíčat nezmírnil

Česká reprezentační jednadvacítka prohrála přípravné utkání v anglickém Sheffieldu, kde v úterý 18. listopadu duel Anglie – Česko 2:0 sledovalo téměř zaplněné dvacetitisícové hlediště místního druholigového klubu. Na prohře nic nezměnil ani mladoboleslavský útočník Jakub Řezníček, který do hry naskočil ve druhém poločasu místo Pekharta a po srpnové premiéře si tak připsal druhý start v českém národním dresu.

Mladí Angličané rozhodli za necelou hodinu hry. V 10. minutě skóroval Campbell, v 56. minutě se přidal Gardner. V 57. minutě nařídil turecký sudí Cakir přísnou penaltu proti české brance a její strážce Diviš střelu z kopačky O´Hary lapil.

Sestava ČR“21“:Diviš – Kúdela (87. Polák), Halama, Mazuch, Heidenreich – Dočkal (43. Gecov), Hořava, Švec (78. Lecjaks), Morávek (65. Blažek), Mičola (65. Zeman) – Pekhart (46. Řezníček).

Utkání proti Anglii byla premiérou pro nově jmenovaného trenéra reprezentačního družstva ČR“21“ Jakuba Dovalila, který od roku 2002 již působil u všech věkových kategorií českých dorosteneckých reprezentací.

Na pražský sraz v neděli 16. listopadu si pozval osmnáct hráčů, z nichž tři již působí v zahraničních klubech: Jan Blažek (Slovan Liberec), Bořek Dočkal (Slovan Liberec), Marcel Gecov (Slovan Liberec), Jan Halama (Viktoria Plzeň), Jakub Heidenreich (Sigma Olomouc), Tomáš Hořava (Sigma Olomouc), Jan Lecjaks (Viktoria Plzeň), Ondřej Mazuch (Fiorentina), Tomáš Mičola (Baník Ostrava), Jan Morávek (Bohemians 1905), Tomáš Pekhart (Southampton), Jan Polák (Slovan Liberec), Tomáš Vaclík (Vítkovice), Martin Zeman (Sparta Praha), Michal Švec (Heerenveen), Milan Švenger (Zenit Čáslav), Radim Řezník (Baník Ostrava), Jakub Řezníček (Mladá Boleslav).

Mladí reprezentanti se po úterním přáteláku do svých klubů vrátili ve středečním večeru 19. listopadu.