Boleslav s Ostravou nastřílely 22 gólů

Mladá Boleslav hrála s Baníkem Ostrava osm ligových utkání. V každém padly minimálně dva góly a celkem jich hráči obou týmů nastříleli dvaadvacet, což činí průměr téměř tři góly na jedno utkání (přesně 2,75) při poměru 12:10 v boleslavský prospěch. Navíc z dosavadních osmi utkání Boleslav vyhrála čtyři, Ostrava dvě a dvakrát se hrálo nerozhodně. V předchozím ligovém ročníku 2007/08 Boleslavští neprohráli ani jeden ze dvou mistráků.

Vzájemná ligová bilance Mladé Boleslavi s Baníkem Ostrava:

Podzim 2004 MB – Ostrava 1:1 (Sedláček – Žůrek)

Jaro 2005 Ostrava – MB 2:0 (Magera, Tomašák)

Podzim 2005 Ostrava – MB 1:3 (Magera – Čáp, Matějovský, Kulič)

Jaro 2006 MB – Ostrava 2:1 (Matějovský, Vaculík – Magera)

Podzim 2006 Ostrava – MB 2:0 (Mičola, Střihavka)

Jaro 2007 MB – Ostrava 2:0 (Poláček, Kysela)

Podzim 2007 Ostrava – MB 3:3 (Mičola 2, Svěrkoš – Matějovský, Kysela, Vaněček)

Jaro 2008 MB – Ostrava 3:1 (Rajnoch 2, Rolko – Svěrkoš)

V minulém soutěžním ročníku Gambrinus ligy 2007/08 neprohráli Boleslavští ani jedno ze dvou utkání.

V loňském říjnu se na ostravských Bazalech urodila gólově bohatá remíza 3:3. V úvodní čtvrthodince Svěrkoš a Mičola poslali Ostravu do dvougólového vedení. Potom Rajtoral trefil tyč Millerovy branky, načež Matějovský vymetl šibenici a Kysela těsně před přestávkou vyrovnal. Po změně stran skóroval Mičola a deset minut před koncem vyrovnal Vaněček. To už hrála Boleslav o deseti, když sudí Jára vyloučil omylem T.Sedláčka, za což byl později disciplinárně potrestán.

Loňská podzimní sestava FK Mladá Boleslav: Miller – Voříšek, Rolko, Kopic – Sedláček, Rajnoch, Matějovský, Kysela (86. Řezníček) – Mendy, Holub (67. Vaněček), Táborský (26. Kalina). Připraveni ještě byli Poláček, Hrdlička, Procházka a Pižanowski.

Loňská podzimní sestava FC Baník Ostrava: Vašek – Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek – Rajtoral, Marek (49. Metelka), Otepka, Mičola (69. Mišinský) – Magera, Svěrkoš (69. Zeher). Připraveni ještě byli Tesařík, Tchuř a Metelka.

Odvetu v letošním dubnu Boleslav doma vyhrála 3:1. Po Vaškově podražení Řezníčka proměnil penaltu Rajnoch již v 8. minutě. Po souboji Procházky s Magerou nařídil rozhodčí Adam penaltu ve 33. minutě i proti boleslavské brance a Svěrkoš vyrovnal. Tři minuty před přestávkou položil základ k boleslavské výhře Rolko po Kalinově centru a ve druhém poločasu ji završil Rajnoch po Mendyho akci.

Letošní jarní sestava FK Mladá Boleslav: Miller – Ševinský, Rolko, Procházka, Kalina – Kysela, Rajnoch, Hodúr, Poláček (90. Hrdlička) – Řezníček (75. Táborský), Mendy (82. Sedláček). Připraveni ještě byli Holub, Mašek a Šeda.

Letošní jarní sestava FC Baník Ostrava: Vašek – Řezník (62. Lukeš), Bolf, Neuwirth, Čoupek – Tchuř (68. Mičola), Marek, Otepka, Bystroň – Svěrkoš, Magera (84. Zeher). Připraveni ještě byli Rajtoral, Cigánek, Pavlík a Buček.