Boleslav má Slavii co odvádět

Mladá Boleslav z osmi vzájemných střetů se Slavii Praha vyšla jenom jednou vítězně. Stalo se tak před více jak třiceti měsíci 27. března 2006 před vyprodaným mladoboleslavským hledištěm. Tehdejší výhru 4:1 zařídili Pecka s Kuličem, kteří dali po dvou gólech. Z ostatních utkání čtyři skončila nerozhodně a tři výhrou Slávie, pro kterou je příznivé i celkové skóre 13:11.

Ligová bilance Mladé Boleslavi se Slavií Praha:

Podzim 2004 Mladá Boleslav – Slavia Praha 1:1 (Bednář – Piták)

Jaro 2005 Slavia Praha – Mladá Boleslav 2:2 (Fořt, Latka – Matějovský, Rolko)

Podzim 2005 Slavia Praha – Mladá Boleslav 2:1 (Jarolím, Vlček – Ševinský)

Jaro 2006 Mladá Boleslav – Slavia Praha 4:1 (Pecka 2, Kulič 2 – Vlček)

Podzim 2006 Mladá Boleslav – Slavia Praha 1:3 (Rolko – Fořt, Vlček, Kalivoda)

Jaro 2007 Slavia Praha – Mladá Boleslav 1:1 (Vlček – vlastní Necid)

Podzim 2007 Slavia Praha – Mladá Boleslav 1:1 (Pudil – Rajnoch)

Jaro 2008 Mladá Boleslav – Slavia Praha 0:2 (Toleski, Belaid)

Slávisty na jaře podržel gólman Vaniak a sudí Franěk. Při posledním utkání FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 0:2 v sobotu 10. května 2008 slávisté přeťali boleslavským fotbalistům jarní šňůru, ve které pětkrát za sebou vyhráli.

Belaidův centr již v 9. minutě usměrnil Toleski za Millerova záda. V 61. minutě Šventův centr doklepnul do boleslavské branky Belaid. Slávisty podržel brankář Vaniak, který vychytal jasné šance Poláčka, Řezníčka, Táborského i Rajnocha, a také rozhodčí Franěk, jenž neuznal Táborskému regulérní gól vymyšlením ofsajdového postavení T. Sedláčka.

Jarní sestava FK Mladá Boleslav: Miller – Ševinský, Rolko, Procházka, Kalina – M.Sedláček (55. T.Sedláček), Rajnoch, Hrdlička (70. Kopic), Poláček – Řezníček, Mendy (63. Táborský). Připraveni ještě byli Hodúr, Schubert a Šeda.

Jarní sestava SK Slavia Praha: Vaniak - Krajčík, Brabec, Latka, Hubáček – Belaid, Šmicer (70. Abraham), Suchý, Švento – Toleski (83. Černý), Šenkeřík (74. Pudil). Připraveni ještě byli Tavares, Blažek, Volešák a Kubásek.