Střelecký půst skončil po 355 minutách

Když v nedělním ligovém utkání FK Mladá Boleslav – FC Tescoma Zlín 1:0 překonal mladoboleslavský útočník Michal Papadopulos zlínského brankáře Víta Baránka, ukončil nezvykle dlouhý půst v gólové statistice prvoligového mužstva. Boleslavští totiž dali gól po více jak třech týdnech, přesněji po 355 odehraných minutách v přípravných a mistrovských zápasech.

Zmíněný gólový půst začal po Rajnochově vítězné trefě ze 72. minuty přípravného utkání Zalaegerszeg TE – FK Mladá Boleslav 1:2 na hřišti v rakouském Bad Gleichenbergu v pátek 18. července a skončil dorážkou Poláčkova centru Papadopulosem v 65. minutě ligového utkání FK Mladá Boleslav – FC Tescoma Zlín 1:0 v neděli 10. srpna. Mezi tím Mladá Boleslav prohrála přípravu s TSV 1860 München 0:1 vlastním gólem Janíčka, remizovala přípravu s Larnakou 0:0 a prohrála první ligový mistrák na hřišti AC Sparta Praha 0:1 šťastnou střelou beka Kadlece.