Domácí trávník nebyl výhodou

V předchozím ligovém ročníku 2007/08 ve vzájemných duelech neplatila výhoda domácího hřiště. Na podzim 2007 Mladá Boleslav prohrála se Zlínem doma 0:1 a na jaře 2008 stejným výsledkem vyhrála ve Zlíně. Je na čase to změnit. Tím spíše, že celkově je bilance vzájemných střetů příznivá pro Mladou Boleslav. Vyhrála čtyřikrát, dvakrát prohrála a dvě utkání, obě v prvním roce mladoboleslavského prvoligového působení, skončila nerozhodně.

Bilance vzájemných ligových utkání Mladé Boleslavi se Zlínem:

Podzim 2004 Zlín – MB 2:2 (Lasota, Činčala – T.Sedláček, Palát)

Jaro 2005 MB – Zlín 1:1 (Bednář – Švach)

Podzim 2005 Zlín – MB 2:0 (Bača, Lukaštík)

Jaro 2006 MB – Zlín 2:0 (Vaculík, Matějovský)

Podzim 2006 MB – Zlín 2:0 (Pecka, Holub)

Jaro 2007 Zlín – MB 0:2 (Pecka, Rolko)

Podzim 2007 MB – Zlín 0:1 (Žůrek)

Jaro 2008 Zlín – MB 0:1 (Táborský)

V posledním vzájemném souboji FC Tescoma Zlín – FK Mladá Boleslav 0:1 na zlínské Letné byla hrací plocha značně promáčená po celodenním dešti a na každé straně hřiště zazvonilo nejprve břevno, než padl gól. Boleslavské v 19. minutě po Musilově centru a zlínské v 62. minutě od Řezníčkova voleje z Poláčkovy přihrávky. Utkání rozhodl v 72. minutě Táborský hlavičkou po Poláčkově centru.

Jarní sestava FK Mladá Boleslav: Miller – Ševinský, Rolko, Procházka, Kalina – Kysela (88. M.Sedláček), Hodúr (74. Opiela), Rajnoch, Poláček – Řezníček, Mendy (60. Táborský). Připraveni ještě byli Holub, T.Sedláček, Kopic a Šeda.

Jarní sestava FC Tescoma Zlín: Kořínek – Pazdera, Kroča, Zbožínek, Elšík - Musil (65. McQuilkin), Vrtělka (84. Zúbek), Šmahaj, Vyskočil – Pacanda (65. Kraus), Žůrek. Připraveni ještě byli Penner, Baranyai, Čelůstka a Baránek.