Nejčastěji hrál Janíček, nejvíce gólů dal Pecka

Z deseti utkání letní přípravy sehráli boleslavští fotbalisté polovinu se zahraničními soupeři a jenom jediné na svém domácím hřišti. Třikrát hráli nerozhodně 0:0, ovšem ve zbylých sedmi zápasech nastříleli patnáct gólů. Nejproduktivnějším střelcem byl navrátilec Luboš Pecka se třemi trefami. Trenér Pavel Hapal vystřídal osmadvacet hráčů a z nich nejvíce času, více než deset hodin, odehrál stoper Tomáš Janíček, který si na své konto připsal jediný vlastní gól letní přípravy.

Bezgólové plichty se slovenským Trenčínem, druholigovými Bohemians 1905 a kyperskou Larnakou jistě patří ke zklamáním letní přípravy. Naopak největším úspěchem bylo vítězství na letním turnaji O pohár starosty města Čelákovice po jasných výhrách nad Brnem a pražskou Slavií.

Přípravná utkání FK Mladá Boleslav (celková bilance 5 3 2 15:6):

25. červen (Raspenava): FC Slovan Liberec – FK MB 2:1 (Řezníček)

29. červen (Nymburk): AS Trenčín – FK MB 0:0

1. červenec (Modrá u Děčína): Baník Most – FK MB 1:4 (Rajnoch, Sylvestre, Papadopulos, Kalina)

5. červenec (Čelákovice): 1. FC Brno – FK MB 0:3 (Poláček, Kysela, Papadopulos)

5. červenec (Čelákovice): SK Slavia Praha – FK MB 0:3 (Pecka 2, Řezníček–p)

12. červenec (Bakov nad Jizerou): Bohemians 1905 – FK MB 0:0

16. červenec (Bad Gleichenberg): Slask Wroclaw – FK MB 1:2 (Mendy, Pecka)

18. červenec (Bad Gleichenberg): Zalaegerszeg TE – FK MB 1:2 (M.Sedláček, Rajnoch)

20. červenec (Bad Radkersburg): TSV 1860 München 1860 – FK MB 1:0 (vlastní Janíček)

26. červenec (Mladá Boleslav): FK MB – AEK Larnaka 0:0

Střelci léto 2008: 3 – Pecka, 2 – Řezníček, Papadopulos, Rajnoch, 1 – Sylvestre, Kalina, Poláček, Kysela, Mendy, M. Sedláček.

V deseti utkáních letní přípravy se v boleslavském dresu vystřídalo celkem osmadvacet hráčů, za jménem je uveden celkový počet odehraných minut a v závorce minuty v jednotlivých přípravných utkáních:

Janíček 607 (87+45+90+70+0+90+45+45+90+45)

Rajnoch 565 (45+45+60+70+0+70+90+30+90+75)