Dorostenci neudrželi ligu

Dorostenci přišli o poslední naději v předposledním mistrovském kole. Prohráli v sobotu 7. června v Brně 3:4 a ve stejný den Hradec Králové jasnou výhrou nad Zlínem 3:0 odskočil o čtyři body od sestupové propasti, ve které uvízli dorostenci FK Mladá Boleslav. Poslední domácí utkání s Příbramí na nepříjemném ortelu již nic nezmění.

Pro boleslavské družstvo utkání s existenčním přídechem nezačalo nejlépe. Brněnští dorostenci se ujali vedení již ve 30. vteřině. Bořil po pěti minutách vyrovnal a první poločas skončil nerozhodně 1:1. Naději na úspěch zvýšil po změně stran Chramosta, když 56. minutě proměnil pokutový kop - 1:2.

Vedení o jeden gól uchovávalo naději na záchranu boleslavských dorostenců v elitní tuzemské lize. Za deset minut ale bylo vše jinak, když Brněnští dvěma góly otočili skóre ve svůj prospěch. Poté ještě z pokutového kopu zvýšili na 4:2. Konečný stav zápasu stanovila další proměněná penalta z kopačky Chramosty - 4:3.