Vyhráli bitvu o páté místo a poskočili na čtvrté

V přímém souboji na severu Čech boleslavská juniorka porazila mužstvo, se kterým měla před úvodním hvizdem shodný počet bodů, a posunula se nejen před Varnsdorf, ale dokonce i před Karlovy Vary, které nečekaně prohrály doma. K vítěznému tažení zavelel Jiří Mašek, který dal pátý gól v posledních pěti mistrovských utkáních ČFL. Nejbližší boj o body čeká FK Mladá Boleslav“B“ až v úterý 27. května v Českém Dubu proti FK Jablonec 97“B“.

Hráči obou celků od počátku předváděli svižný fotbal. Domácí Varnsdorf se ujal vedení ve 34. minutě gólem Broschinského s penalty přísně nařízené rozhodčím Navarou – 1:0.

Nepříznivé skóre z prohraného prvního poločasu trvalo jenom pět minut po změně stran.
V 50. minutě Vaněčkův centr usměrnil hlavou jarní kanonýr Mašek – 1:1. V 72. minutě po Maškově brejku dokonal obrat Schubert – 1:2. Dvě minuty před koncem po Vaněčkově akci a přihrávce M.Sedláčka boleslavskou výhru završil Kalíšek – 1:3.

Sestava FK Mladá Boleslav“B“: Šeda – Brezinský, Mrvík, Vizingr, Horák – Kadlec (79. Kalíšek), M.Sedláček, Vajgl, Vaněček (88. Pára) – Schubert (85. Dytrt), Mašek.

Sestava SK Slovan Varnsdorf: Macháček – Svojtka, Vrabec (85. Vaško), Křemen, Fikejz – Jordák (78. Sháněl), Holeček, Vavroušek, Patka – Broschinský (69. Čapek), Rezek.

Góly: 34. Broschinský – 50. Mašek, 72. Schubert, 88. Kalíšek

ŽK: Patka