Soupeř je silným týmem, tvrdili oba trenéři

Chilský trenér španělského klubu Villarreal Manule Pellegrini podobně jako boleslavský trenér Zdeněk Ščasný označili soupeřovo mužstvo za silného protivníka. Ovšem od Ščasného to vyznělo mnohem důvěryhodněji, než od Pellegriniho, jehož slova měla nádech společenské diplomacie. V utkání Mladá Boleslav – Villarreal 1:2 až na závěrečnou pětiminutovku dominoval španělský klub, i když v nastaveném čase málem o výhru přišel.

„Škoda, že jsme začali hrát až druhý poločas. Kontaktní gól přišel pozdě a bohužel vyrovnávací gól nám rozhodčí neuznal, přestože ofsajd nebyl,“ povzdechl si Zdeněk Ščasný nad těsnou prohrou s Villarrealem.
„Byl jsem si vědom, že nás čeká nejkvalitnější soupeř, na kterého jsme mohli v poháru UEFA narazit a musím uznat, že se to na hřišti potvrdilo. Ve mužstvu Vilarrealu každý hráč ví, co má hrát, a je vidět, že jsou sehraní. Přesto mě mrzí, že první poločas jsme hráli s přehnaným respektem. Věděli jsme, že hráči soupeře dokáží potrestat každou chybu v přechodové fázi a to se bohužel stalo po naší standardní situaci, kterou jsme špatně rozehráli a z protiútoku inkasovali, což zásadně ovlivnilo průběh utkání. Soupeř kontroloval hru a my nehráli agresivně. Druhá půle byla od nás výrazně lepší než první. Ale opět jsme z rychlého protiútoku inkasovali. Cením si toho, že hráči i za nepříznivého stavu 0:2 pokračovali v ofenzivní hře.“
Ščasný prozradil, že po nepovedeném a prohraném prvním poločase hráče především vyzýval, aby i v případě prohry odevzdali výkon, za který by se nemuseli stydět.

Podobným obavám byla atmosféra v kabině španělského klubu hodně vzdálená. „Jsem moc spokojený s hrou celého mužstva a hlavně v obrané fázi. Jsem také spokojený se vstřelenými góly, není nikdy snadné dvakrát skórovat na soupeřově hřišti,“ řekl Manuel Pellegrini a zdůraznil, že jeho tým měl celý zápas pod kontrolou. „Boleslav mě ničím nepřekvapila, věděli jsme proti komu budeme hrát a i když má silné mužstvo a uhráli jsme, co jsme chtěli.“
Trenér Villarrealu se před boleslavským zápasem netajil cílem udělat rozhodný krok pro postup do jarní fáze Poháru UEFA. Po remíze s Fiorentinou a výhře v Boleslavi má Villarreal čtyři body a ty mohou za určitých okolností stačit. „Není to ještě definitivní postup, ale jsme mu blízko,“ prohlásil Pellegrini a dodal, že musí Villarreal vyhrát příští zápas doma. To Mladá Boleslav také...