Ordoš skóroval, Táborský trefil břevno

Ve čtvrtém utkání letní přípravy uhrála Mladá Boleslav druhou remízu povedenou technickou ranou Ordoše. Vítěznému gólu byl nejblíže Táborský, jenž hlavou trefil pouze břevno. Boleslavští se nadále trápili v koncovce, přestože do šancí se hráči dostávali. Další herní prověrky je nyní čekají v rámci rakouského soustředění ve dnech od 11. do 19. července, kde se mimojiné střetnou s letošním bundesligovým mistrem VfB Stuttgart.

Bolka TV uvádí video reportáž z přípravného zápasu FK Mladá Boleslav - SK Kladno.

Už po pěti minutách hry mohla Mladá Boleslav skórovat. Řezníček utekl podle levé lajny kladenské obraně, předložil míč Nečasovi, ale ten z malého vápna netrefil odkrytou branku. Kladenskou odpovědí byla slabá střela z kopačky Szaba, se kterou si Miller snadno poradil.
V úvodní čtvrthodince ještě pálili Řezníček a Ordoš. První se trefil do náruče Pavlíka, druhý těsně přestřelil. Ale protože Ordošovu ránu tečoval kladenský obránce, kopala Mladá Boleslav roh a ten zakončil Řezníček nepřesnou hlavou.
Ve 32. minutě nepokryla boleslavská defenzíva hlavičkujícího Killara, jenž snadno překonal Millera - 0:1. Pět minut před koncem poločasu vyrovnal Ordoš, který po rozehraném trestňáku technickou střelou překvapil kladenského gólmana - 1:1.
Pět minut po změněn stran Rajnoch parádně uvolnil Holuba, ale ten z hranice šestnáctky tísněn dvěma beky přestřelil. V 65. minutě Táborský hlavou trefil břevno a odražený míč hlavičkoval mimo branku Rolko.
Jak trenéři míchali se sestavami, ztrácela hra na plynulosti a naopak přibývalo nepřesností
V závěrečné desetiminutovce Boleslavští marně usilovali o výhru. Kladenskou branku minul Holub. Bez efektu zůstala i svižná spolupráce Fabiána s Vaněčkem. Ševinského centr hlavičkoval nad břevno Táborský.

Sestava FK Mladá Boleslav: Miller (46. Šeda) - T.Sedláček (33. Ševinský), Kopic, Rolko, Palát (46. Hrdlička) - Nečas (56. Fabián), Ordoš (46. Matějovský), Rajnoch (68. Brezinský), M.Sedláček (46. Táborský) - Řezníček (46. Vaněček), Holub.
Sestava SK Kladno: Pavlík - Williams, Killar, Farbák (55. Beneš), Hamouz - Cigánek, Szabó (46. Jeslínek), Gross (60. A. Holub), Kalina (60. Čáp) - Pokorný, Kabele (46. Galbavý).

Góly: 40. Ordoš - 32. Killar