Letošní Tipsport Cup se nachyluje ke konci

Dvojutkání B skupiny FK Jablonec - FC Slovan Liberec 0:2 a FC Hradec Králové - FC Vysočina Jihlava 1:0 již nic nezměnilo na postupu Mladé Boleslavi do semifinále fotbalového Tipsport Cupu. Liberec se výhrou v severočeském derby posunul na druhé místo. V první únorové sobotě ostrý vítr vyháněl diváky z ochozů fotbalového hřiště v areálu městského stadionu. Dopolední severočeské derby i odpolední duel druholigových rivalů sledovalo jenom několik desítek fotbalových příznivců.

FK Jablonec - FC Slovan Liberec 0:2 (0:0)

V prvním poločase jabloneckého brankáře nejvíce zaměstnávali Nezmar důrazem ve vápně a Papoušek dalekonosnými střelami po větru. Na druhé straně nebezpečně hlavičkoval Fukal pět minut před přestávkou. Druhý poločas začal sice aktivněji Jablonec, ale paradoxně inkasoval dva slepené góly.V 54. minutě utekl obraně Liška a s jistotou přehodil jabloneckého brankáře Boboka. V následující minutě zvýraznil liberecké vedení Hodúr přesnou trefou z penalty nařízené za sražení Nezmara.
FK Jablonec: Bobok - Laciga, Fukal, Eliáš, Flachbart (58. Kordula) - Baranek (67. Peškar), Jindřišek, Klapka (20. Valenta), Weber (55. Hloušek) - Svátek, Smíšek. FC Slovan Liberec: Bolek - Matula, Brezinský, Košťál, Liška - Papoušek (46.Dohnálek), Bílek, Hodúr (74. Ančic), Pudil - Nezmar, Holenda (46. Sales). Góly: 54. Liška, 55. Hodúr. Rozhodčí: Jiřík - Douda, Drábek. Diváků: 60

FC Hradec Králové - FC Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)

Ve střetnutí druholigových účastníků B skupiny Tipsport Cupu se úporně bojovalo mezi šestnáctkami a případná střelba byla nepřesná nebo slabá. Po vyrovnaném prvním poločase si ve druhém zpočátku vytvářeli mírnou převahu Hradečtí, ale v závěru utkání byli aktivnější Jihlavští. V 81. minutě Svoboda trefil pouze břevno hradecké branky a o pět minut později Lovětínský, jenž vyzrál na hradeckou ofsjadovou past, se neprosadil sám před Lindrem. A tak utkání rozhodl v 89. minutě hradecký Rezek přízemní střelou k levé tyči jihlavské branky.
FC Hradec Králové: Lindr - Poděbradský, Filip (46. Přibyl), Karal, Špidlen - Hašler (46. Jiroušek), Hable (46. Rezek), Kanda (46. Bouška), Šmarda - Duchnič (46. Semerák), Munster (46. Černý). FC Vysočina Jihlava: Rzeszoto - Drga, Ditrich, Šourek, Bartoš (46. Gebreselassie) - Čermák (46. Veselý), Gorol, Lovětínský, Cihlář - Faldyna (46. Svoboda), Rabušic (54. Peška). Gól: 89. Rezek. Rozhodčí: Douda - Jiřík, Drábek. Diváků: 30

B skupina Tipsport Cupu před posledním utkáním:
1. Mladá Boleslav 3 0 1 6:3 9
2. Liberec 2 0 1 4:2 6
3. Hradec Králové 2 0 2 4:6 6
4. Jablonec 1 1 2 6:7 4
5. Jihlava 0 1 2 1:3 1
Zbývající utkání FC Slovan Liberec - FC Vysočina Jihlava se hraje ve středu 7. února od 15 hodin na hřišti s umělou trávou v areálu městského stadionu v Mladé Boleslavi.