Postup do čela ligy nám utekl o dvacet minut

Mladá Boleslav remizovala v Liberci 1:1 a prvenství v lize ji uniklo jen o dvacet minut počítáno včetně dvouminutového nastavení. V 72. minutě totiž liberecký Bílek dal gól, kterým srovnal skóre do té doby příznivé pro Mladou Boleslav. Ta hrála od 28. minuty v oslabení bez vyloučeného Kysely, přesto dokázala v 55. minutě přehrát libereckou obranu. Kuličův rohový kop uklidil za záda reprezentačního novice Čecha u zadní tyče Abraham.

Utkání označené za šlágr 15. ligového kola řídila německá trojice rozhodčích a hlavní z nich Sippel prokázal nečekanou nejednotnost v posuzování zákroků. Boleslavského Kyselu nekompromisně vyloučil za skluz vůči Bílkovi, ovšem shodné zákroky libereckých hráčů Pudila a Parkse posoudil shovívavěji. Pudila ani nenapomenul, Parksovi udělil jen žlutou kartu. „Kyselovo vyloučení bylo přísné, faul to sice byl, ale nanejvýš na žlutou kartu," zlobil se boleslavský trenér Dušan Uhrin. Naopak ho potěšil výkon Matějovského, který často motal libereckým protihráčům hlavy. „Měl tam fantastické věci," poznamenal Uhrin, který označil utkání za zajímavé pro diváky. Většina z nich ale byla z remízy rozčarovaná podobně jako liberecký kouč Lavička. „Jsou období, kdy se k vám vše přikloní a jindy je to zase naopak. Nasadili jsme všechnu ofenzivní sílu, ale na poražení soupeře to nestačilo," uvedl Lavička. Remízový výsledek byl ztrátou pro Liberec i Mladou Boleslav, neboť jedině vítězný tým mohl předstihnout Spartu na čele ligové tabulky. Takto zůstaly oba týmy s jednobodovým odstupem na druhém a třetím místě. Navíc se na rozdíl jediného bodu na ně dotáhla čtvrtá Slavie Praha.