Olympique Marseille v lize ještě nedostal gól

Soupeř Mladé Boleslavi pro první kolo poháru UEFA si vede ve francouzské lize výtečně především v defenzivní činnosti. Olympique Marseille zůstává po čtyřech kolech jedním ze tří neporažených celků a jediným bez inkasovaného gólu. V úvodním kole remizoval na hřišti v Sedanu 0:0, ve druhém kole doma porazil Rennes 1:0 a ve třetím jasně vyřídil Auxerre na jeho hřišti 3:0. Ve čtvrtém kole vyhrál nad Le Mans 2:0, což byla pro tento tým první porážka v novém soutěžním ročníku.

Hráči Olympique Marseille vítězství nad Le Mans zařizovali až v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve skóre otevřel Bamogo v 70. minutě a tříbodovou pojistku zařídil Niang, když v 79. minutě proměnil pokutový kop. Utkání se hrálo v marseillském Velodrome před padesáti tisíci diváky. Olympique Marseille hrál v sestavě: Carrasso - Taiwo, Zubar, Cesar, Beye - Ribery (85. Lamouchi), Oruma, Cana, Pagis (56. Nasri) - Niang, Maoulida (56. Bamogo). Tabulku francouzské ligy po čtyřech kolech vede Olympique Lyon s 10 body (skóre 10:4) před Olympique Marseille, který má také 10 bodů (skóre 6:0). Za vedoucí dvojicí je devítibodové trio Lille, Nancy, St. Etienne. V pátém mistrovském kole hraje Olympique Marseille na trávníku v pařížském Parku princů se St. Germain Paris, který je na dvanáctém místě se čtyřmi body.