Letní střelci Kulič i Rezek se v lize ještě netrefili

Střelecké hvězdy letošní letní přípravy Mladé Boleslavi a Plzně jsou po dvou odehraných ligových kolech zatím bez gólového zápisu. Přesto budou diváci utkání třetího kola I. Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav – FC Viktoria Plzeň, které se hraje v neděli 13. srpna od 17 hodin, zvědaví právě na souboj boleslavského Marka Kuliče a plzeňského Jana Rezka. Kdo z nich vystřílí svému týmu tři body?

V letní přípravě dal Marek Kulič pět a Jan Rezek čtyři góly. Plzeňští v deseti přípravných zápasech nastříleli soupeřům sedmnáct gólů a ze čtyř Rezkových byly tři z pokutových kopů. Krbeček dal tři, dvakrát se trefil Limberský, po jednom přidali Šíma, Borek, Pilař, Smejkal, Jarolím, Fillo, Rada a jeden gól plzeňský statistik eviduje jako vlastní. Z pěti Kuličových úspěšných střel letní přípravy byly dvě z penalty. Po dvou mladoboleslavských letních gólech přidali Matějovský, Mikolanda, Pecka a Sedláček, po jedné Kysela, Krátký, Rolko, Ordoš a Abraham. Ofenzivní síla vydržela Kuličovi i v soutěžních zápasech, což předvedl překonáním brankářů Valerengy Oslo i Galatasaray Istanbul, navíc v zápasech evropské kvalifikace Ligy mistrů ke svým gólovým zápisům přidal ideální finální přihrávky spoluhráčům. V novém ročníku tuzemské ligy se však Kulič ani Rezek ještě netrefili. Plzeň v úvodním ligovém kole remizovala v Příbrami 1:1. Od sedmé minuty vedla gólem Radka Pilaře a v 89. minutě příbramský Vošahlík vyrovnal. V Příbrami hrála Plzeň v sestavě Daněk – M. Knakal, Procházka, Zakopal, Smola – Fillo (76. Smejkal), Pilař, Limberský, Šíma (63. Rada) – Rezek, Bednář (46. Krbeček). V pondělí 7. srpna Plzeň doma prohrála s pražskou Spartou 0:1. Sestava proti Spartě se moc nezměnila: Daněk – M. Knakal, Procházka, Zakopal, Smola – Fillo (80. Jarolím), Pilař, Limberský, Trapp (46. Smejkal) – Rezek, Šíma (68. Krbeček). Proti Mladé Boleslavi bude asi hodně podobná.