Po dvou utkáních jsme o jeden gól lepší

V porovnání s dvouletým působením Mladé Boleslavi v nejvyšší tuzemské soutěži je prvoligová historie Plzně mnohem rozsáhlejší. Vzájemná bilance však eviduje jen dvě utkání sehraná v soutěžním ročníku 2005/06. Premiérové střetnutí se konalo v polovině října 2005 v Mladé Boleslavi a skončilo remízou 2:2. Jarní odvetu Plzeň na svém hřišti ve Štruncových sadech prohrála 0:1.

Od roku založení SK Viktoria Plzeň v roce 1911 vystřídal klub několikrát první ligu s nižší soutěží. V novodobé historii měla Plzeň nejstabilnější prvoligové období v letech sedmdesátých a devadesátých minulého století. Jedenadvacáté století začala Plzeň v druhé lize. Do první se probojovala v roce 2003, aby se hned propadla do druhé ligy. V roce 2005 Plzeňští slavili postup a letos podobně nadšeně i záchranu první ligy v posledním kole senzačním vítězstvím na Spartě. Při prvním utkání s Mladou Boleslaví o prvoligové body šli Plzeňští do vedení už v 8. minutě Vágnerovým přelobováním Millera. Ve 28. minutě akci Matějovského a Holuba zakončil vyrovnávacím gólem Kysela. Tři minuty před přestávkou si rozhodčí Helebrant vymyslel penaltu, kterou nařídil za střet Matějovského s Vágnerem před boleslavskou brankou. Limberského penaltovou střelu brankář Miller vyrazil, dorážku už ne a Plzeň podruhé vedla. Ve druhém poločase při neúnavné nátlakové hře dokázala Mladá Boleslav pouze vyrovnat na konečných 2:2, když Kyselův centr usměrnil hlavou Holub. V letošním dubnu v Plzni vyhrála Mladá Boleslav nejtěsnějším poměrem. Jediný gól utkání dal v 81. minutě po Vaculíkově centru Ordoš svojí premiérovou trefou v mladoboleslavském dresu. Před tím ještě za bezbrankového stavu v 58. minutě bek Ševinský bombou ze třiceti metrů rozechvěl břevno plzeňské branky. Mladá Boleslav před čtyřmi měsíci v Plzni vyhrála ve složení Kučera – Ševinský, Brezinský, Švejdík, Rychlík – Kysela, Vít, Matějovský, Vaculík – Kulič (90. Sedláček), Pecka (80. Ordoš). Přes léto z této sestavy odešli pouze Švejdík (Groningen) a Rychlík (Ružomberok).