Béčko začalo ve třetí lize porážkou

Rezervnímu mužstvu trenéra Kokošky se start do mistrovského ročníku 2006/07 České fotbalové ligy nepovedl, přestože měl proti náchodskému soupeři výhodu domácího prostředí. Nejspíše tým podlehl přehnané nervozitě z premiéry v náročné soutěži.

Herně nevýraznou první čtvrthodinku uzavřela šance hostí. Centr z rohového kopu nedoskočil Brezinský, brankář Šeda zamrznul na lajně a neatakovaný náchodský kapitán Hájek z malého vápna hlavičkoval do tyče. Mladoboleslavští zkoušeli náchodského gólmana střelami z dálky. Mikolandovu i Sedláčkovu vyrazil. Podobně zvládnul i Mikolandovu hlavičku v 35. minutě. V nástupu do druhého poločasu Šeda chytil jasný gól, když se nebojácně vrhnul proti soupeři, který na něho postupoval ze strany sám. Vzápětí musel ze hry odstoupit Brunclík s tržnou ranou na hlavě, kterou mu lékař spravil třemi stehy. V 64. minutě mladoboleslavský brankář kapituloval, neboť Hudcův nepovedený centr od postranní lajny Šedu zaskočil a u vzdálenější tyče zapadl do sítě – 0:1. O minutu později pálil Mikolanda mimo branku. V závěru utkání si mladoboleslavský tým sice vytvořil územní převahu, ale gólově ji nezúročil ani při hře na tři beky a se stoperem Brezinským v útoku. Nejblíže vyrovnávací brance byl dvakrát Mikolanda, který v 77. minutě Sedláčkův kop z rohu hlavičkoval těsně mimo horní růžek náchodské branky a v 80. minutě z výhodné palebné pozice ve vápně branku minul. Šeda – Krátký (75. Tuma), T.Brezinský, Doležal, Kalíšek – Brunclík (49. Herman), Murárik, Vajgl, M.Sedláček – Mikolanda, Voborník. Rozhodčí: Berka ŽK: Brezinský - Zinke Diváků: 450