Béčko prohrálo podruhé v řadě

V úterním přípravném utkání podlehlo mladoboleslavské béčko druholigovým Blšanům nejtěsnějším rozdílem. Po bezbrankovém poločase jediným úspěšným střelcem utkání byl v 78. minutě blšanský Janis. Osm minut před koncem největší šanci na vyrovnání zmařil Mikolanda. Spolu s ním z prvoligového kádru za mladoboleslavské béčko hráli v obraně Krátký a v záloze Brunclík. Velkou fotografii zobrazíte ZDE

Úmornému vedru čelili aktéři úspornými pohyby a za souhlasu sudího občerstvovacími pauzami uprostřed obou poločasů. Navíc blšanský trenér Bičovský poslal do každého poločasu čerstvou jedenáctku. Chmelaři byli sice častěji před soupeřovou brankou, ale většinou zakončovali nepřesně a ve 25. minutě jim rozhodčí odepřel penaltu. S blšanskými akcemi si mladoboleslavská obrana poradila až na jedinou výjimku dvanáct minut před koncem, kdy útok z pravého křídla zakončil Janis gólem - 0:1. Mladoboleslavští střelci netrefovali branku a když už se to Mikolandovi povedlo, neměla rána potřebnou razanci. Ve dvaaosmdesáté minutě po Sedláčkově načechraném trestném kopu Mikolandovu hlavičku blšanský brankář zázračně vytlačil na břevno, od kterého se míč odrazil do zázemí. Z následného rohu už Mladoboleslavští pro soupeřovu branku nebezpeční nebyli. Sestava FK MB“B“ proti Blšanům: Šeda – Krátký, T. Brezinský (37. Ježdík), Doležal, Horák (46. Kalíšek) – Brunclík, Skramužský, Murárik, M. Sedláček – Mikolanda, Herman (46. Voborník). Rozhodčí: Hlaváč