Kuličovy trefy prodloužily letní neporazitelnost

Mladoboleslavští v dosavadních sedmi letních přípravných duelech ani jednou neprohráli. O výhře nad čtvrtým týmem kyperské ligy rozhodli za necelou první půlhodinu utkání, ve kterém trenér Uhrin poprvé testoval hráče Ferencvárosu Leandra, což je levonohý Brazilec s maďarským pasem.

Fotbalistům Mladé Boleslavi se povedla druhá čtvrthodinka utkání, kdy v rozpětí pěti minut dvakrát skóroval Marek Kulič. Nejprve ve 20. minutě po Palátově přihrávce se u rohového praporku přes soupeřova obránce uvolnil Matějovský a jeho centr u vzdálenější tyče trefil do sítě dobře postavený Kulič - 1:0. Ve 24. minutě naznačil své přednosti maďarský Brazilec Leandro, když přesným centrem dostal do šance Pecku, ale toho kyperský obránce srazil a sudí bez otálení nařídil penaltu. S jejím proměněním v druhý gól neměl Kulič problém - 2:0. Ve druhém poločase byl nejblíže gólu Holub. Trefil však jen břevno a další povedenou střelu za překonaným brankářem vykopnul z brankové lajny obránce. Dvě kyperské šance ztroskotaly na pozorném brankáři Millerovi.

Sestava FK Mladá Boleslav proti Famagustě: Miller - Ševinský, (46. Krátký), Rolko, M. Brezinský (55. Švejdík), Palát (46. Brunclík) - Vaculík (62. Šmerda), Abrahám (46. Riegel), Matějovský (65. Mikolanda), Leandro - Kulič (46. Ordoš), Pecka (54. Holub).

Góly: Kulič 2