Srbského mistra jsme skolili i podruhé

V letošním půlroku fotbalisté Mladé Boleslavi dvakrát porazili nejlepší srbský tým CZ Beograd. Nejprve na Kypru v rámci zimního soustředění 1:0 a nyní při letní přípravě 2:1. To se již Bělehradští pyšnili čerstvým srbským titulem. Utkání se hrálo v rakouském Loipersdorfu.

Bezbrankový první poločas byl charakterizován tvrdou hrou, při které rozhodčí nenašel odvahu odpískat proti bělehradské brance nejméně dvě penalty. „Navíc hráči soupeře neustále polehávali a tak hře chyběla plynulost," posteskl si sportovní ředitel FK Mladá Boleslav Zdeněk Kudela. Největší srbskou šanci prvního poločasu měl Dokič, ale brankář Kučera ji zlikvidoval excelentním zákrokem. Naopak Abrahám trefil jen tyč a Kysela ve výhodné pozici před soupeřovou brankou přeběhl centr.
Góly začaly padat až krátce po změně stran. Ve 48. minutě po Matějovského přihrávce překonal bělehradského brankáře Rendeloviče poprvé Kysela - 1:0. Vedení mladoboleslavskému mužstvu dlouhonevydrželo. V 55. minutě po rychle rozehrané standardní situaci a bystrém protiútoku vyrovnal Dokič - 1:1. V 83. minutě Ordošův centr zakončil nekompromisní pumelicí z bezprostřední blízkosti před srbskou brankou Krátký - 2:1. „Radost máme z dalšího vyhraného zápasu stejně jako z toho, že všichni hráči jsou zdrávi," dodal Kudela.

Sestava FK Mladá Boleslav proti Bělehradu: Kučera - Ševinský, Vít, M. Brezinský, Palát - Kysela (66. Ordoš), Riegel (46. Matějovský), Abrahám (78. Rolko), Vaculík - Kulič (46. Pecka), Sedláček (68. Krátký).

Góly: Kysela, Krátký - Dokič